08.08.2017, 11:46 | czytano: 3284

VI Święto Bobu w Skawie (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Degustacja potraw i przekąsek z bobu, wybory króla i królowej tej rośliny strączkowej oraz koncert zespołu Red Lips, to największe atrakcje VI Święta Bobu, które odbyło się w Skawie.
Skawianie to od zawsze dla mieszkańców okolicznych wniosek "bobiorze". Z tego właśnie wzięło się doroczne święto bobu, a ta smaczna roślina strączkowa stała się motywem, na którym mieszkańcy Skawy budują swoją tożsamość regionalną.
Tegoroczne Święto Bobu, które odbyło się obok stadionu, było wyjątkowe, bowiem wieczorem odbył się koncert gwiazdy z pierwszej ligi polskiej sceny muzycznej - zespołu Red Lips. Grupa ta była w gminie Raba Wyżna w czerwcu, ale nie udało się jej wystąpić na Festiwalu Kreatywnym z powodu załamania pogody. Staraniem Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej Redlipsi wrócili i zagrali na imprezie w Skawie.

Atrakcjami VI Święta Bobu były ponadto: koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Skawy, pokaz sztuki walki ze szkółki Kingi Smółki, występ grupa kabaretowo-teatralna "Cyba sobie kpisz", konkursy rzutu oponą i sprawnościowe, pokaz mody pracowni krawieckiej "Szpileczka" ze Skawy i loteria fantowa. Wybrano Króla i Królową Bobu, którymi zostali Izabela Sularz ze Skawy i Marcin Kieszek z woj. mazowieckiego.

r/ zdjęcia Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ziko08.08.2017, 16:02
Piekna impreza inne miejscowosci moga sie sie uczyc ,brawo organizatorzy.
com08.08.2017, 13:53
Musiała być "gęsta" atmosfera :D
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl