11.08.2017, 21:33 | czytano: 1635

Wystawa Modeli Redukcyjnych

NOWY TARG. Podczas IX Nowotarskiego Pikniku Lotniczego prezentowana będzie Wystawa Modeli Redukcyjnych. Na wystawie znajdą się modele w różnych skalach, dioramy oraz dwie makiety architektoniczne.
Swoje prace zaprezentują Grzegorz Kapusta, Paweł Jethon, Marcin Sigmund, Grzegorz Siuta, Piotr Walicki i Gabriel Wolski. Wystaw będzie zapowiedzią większego wydarzenia, które odbędzie się na wiosnę 2018 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.
organizatorzy
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wiśniowy14.08.2017, 10:44
Robert nie wygłupiaj się tu i nie smaruj podwozia, władza tego nie czyta. dostałeś od kolegi muzeum? Pokazuj te mundury może pójdą z tobą jakieś panny. Modele były długo przed tobą na szczęście.
Zkodu13.08.2017, 21:36
Panie Robercie to nie jest wystawa o panu i zakochanym w sobie pana ego. Lepiej nie się pan nie wypowiada na te tematy po parę osób mam żal odnośnie pana działań w tamtych właśnie latach.
Robert Kowalski11.08.2017, 21:37
Super sprawa :) powrót do tradycji organizowania wystaw modeli redukcyjnych na Podhalu i w Nowym Targu. W latach 2000-2004 działający w Nowym Targu Klub Modelarzy Redukcyjnych "Skala" zorganizował łącznie 5 edycji Podhalańskich Wystaw Modeli Redukcyjnych. Pierwsze 2 ekspozycje odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, kolejne 3 w Muzeum Podhalańskim. Trzeciej edycji towarzyszył niezwykła oprawa - pierwsza zresztą na Podhalu rekonstrukcja historyczna - parada zabytkowych pojazdów z udziałem jeżdżącej repliki polskiego samochodu pancernego wz. 34 wykonanej przez Leszka Kusiaka, oddziału kawalerii złożonego z siedmiu jeźdźców w historycznych mundurach oraz zabytkowego motocykla polskiej konstrukcji CWS "Sokół" ze zbiorów Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie a także modelarzy uczestników wystawy z Polski, Węgier, Słowacji i Emiratów Arabskich. Dwie kolejne edycje, przygotowane we współpracy z Komisją Historii Wojskowości, miały charakter wystaw historyczno-modelarskich połączonych z sesjami popularno-naukowymi: "100 lat lotnictwa - początki skrzydlatego wieku" (2003) oraz Koniec wojny - początek nowej epoki - tajne wynalazki lotnicze 1944/45 (2004). A, że sam "meczałem palce" przy tych wydarzeniach, to tym bardziej się cieszę, że modelarstwo redukcyjne wraca do Nowego Targu w osobach Pawła i Piotra, którzy również w tamtym czasie bardzo aktywnie na tym polu działali. Powodzenia Panowie :) Robert Kowalski
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl