22.08.2017, 11:40 | czytano: 1633

Rysy czyli Kucharze Na Szczycie

Najlepsi polscy szefowie kuchni organizują niezwykłą akcję, by wesprzeć kolegę, który uległ wypadkowi. Około 60 kucharzy z 200 osobowej ekipy wyruszyła z samego rana z Morskiego Oka na Rysy i tam przygotują na kuchenkach turystycznych steki wołowe. Na dole odbędą się pokazy kulinarne, koncerty, jarmark i kwesta.
Za wszystkim stoi Stowarzyszenie Towarzystwo Pomocy Kucharzom Gastropiciel & Friends, z charyzmatycznym prezesem Leszkiem Murawskim.
Akcja Kucharze Na Szczycie odbędzie się 22 sierpnia na Kulturalnym Placu Niepodległości przy Krupówkach w Zakopanem. Około 200 znakomitych kucharzy uczestniczyć będzie w kiermaszu charytatywnym, zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup protezy biodynamicznej dla kolegi – kucharza, który stracił dłoń podczas pracy na kuchni.

– Projekt polega na tym, że jedna ekipa, około 60 kucharzy wyruszy z samego rana z Morskiego Oka na szczyt Rysów i tam na szczycie przygotują na kuchenkach turystycznych steki wołowe – informuje Leszek Murawski, Szef Kuchni w gdańskiej Pyszotce, znany również jako Gastropiciel.

W tym samym czasie na dole w centrum Zakopanego odbędzie się jarmark kwestowy wraz z różnymi atrakcjami, muzyką na żywo, konkursami, pokazem live cooking, czyli gotowaniem na żywo. Będą koncerty solowe artystów i kapel popowych.

Na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem zgromadzi się około 130-150 kucharzy, którzy będą wymieniać się informacjami, doradzać gościom, jak gotować smacznie i niedrogo, jak zaoszczędzić czas przy kuchni itp.
– Planujemy zrobić na wielkiej patelni 3 m x 3 m bigos dla dwóch tysięcy osób, przygotujemy gulasz i zupę ogonową, zrobimy steki i golonki na dwa tysiące porcji… Dla wegan nie zabraknie sałatek i różnych przystawek… Wszystko, by tylko udało się zebrać nam około 120 tysięcy złotych na protezę biodynamiczną - dodaje Leszek Murawski..

źródło: mat. prasowy
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl