04.09.2017, 12:44 | czytano: 1074

Szczawnicka Straż Miejska przez cały rok będzie pilnować dzieci w drodze do szkoły

Strażnicy Miejscy w Szczawnicy, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, przez cały rok szkolny będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci udających się do szkoły i z powrotem.
Od tego roku szkolnego w Szczawnicy będą funkcjonować dwie szkoły podstawowe. W rejonie obydwu szkół strażnicy w godzinach od 07.30 do 08.15 będą przeprowadzać dzieci przez jezdnię. Strażników można będzie spotkać w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy Niżnej oraz w rejonie Szkoły Podstawowej nr 1 w Centrum Szczawnicy.
Strażnicy przypominają kierowcom o obowiązku stosowania się do sygnałów podawanych przez umundurowanych strażników. W rejonach szkół powinni zachować oni szczególne środki ostrożności.

- Rodzice, którzy przywożą dzieci do szkoły powinni z kolei pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni - przypomina informuje komendant Straży Miejskiej w Szczawnicy Andrzej Bańkosz.

oprac. r/
zobacz także
komentarze
Gaweł04.09.2017, 17:07
Widzisz Paweł, jeśli zwolenników WP było kilku jak piszesz, to ilu było przeciwników likwidacji Straży Miejskiej w NT? Odpowiem - mniej, niż kilku.

Było wziąć udział w głosowaniu a nie płakać, że wygrała decyzja większości.
strażak bez lizaka04.09.2017, 16:11
Czy SM ma prawo zatrzymać jadący pojazd.
Strażnicy przypominają kierowcom o obowiązku stosowania się do sygnałów podawanych przez umundurowanych strażników, pytam jakich?
pawel04.09.2017, 14:17
W Nowym Targu takich atrakcji nie ma, ponieważ kilku zwolenników WP postanowiło zlikwidować straż miejską w NT.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl