05.09.2017, 11:15 | czytano: 2467

Pienińskie rozpoczęcie roku szkolnego

W tym roku wakacje był dłuższe niż zazwyczaj. Uczniowie rozpoczęli rok szkolny dopiero w poniedziałek 4 września. Młodzież ze Szczawnicy i Krościenka przygodę ze szkołą rozpoczęła od uczestnictwa w mszy świętej. Następnie uczniowie spotkali ze swoimi wychowawcami oraz nauczycielami.
Ten rok będzie wyjątkowy ze względu na wprowadzaną w szkołach reformę edukacji. Trwa wygaszanie gimnazjów, a 13-latkowie uczęszczają do siódmej klasy szkoły podstawowej. W Szkole Podstawowej nr 2 w Szczawnicy (dawnym gimnazjum) naukę rozpoczęła klasa pierwsza podstawówki, czwarta oraz siódma. Sale lekcyjne zostały wcześniej odpowiednio przygotowane na przyjęcie najmłodszych uczniów.
 
W Krościenku licealiści z Liceum im. Stefana Żeromskiego uczestniczyli w inauguracyjnej mszy św. Następnie przeszli do budynku szkoły, gdzie przywitał ich dyrektor Robert Dębski, który przedstawił nauczycieli pracujących w szkole oraz pogratulował wakacyjnych sukcesów uczniom – Uli Wąchale (pierwsze miejsce w zawodach cross country) oraz Jarkowi Zaziąble (reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata Juniorów i U23 w kajakarstwie górskim w Bratysławie).
Następnie uczniowie rozeszli się do swoich klas na spotkania z wychowawcami. Ten dzień był wyjątkowy dla uczniów klas pierwszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury Liceum.
 
Uczniowie z szczawnickiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Tischnera oraz licealiści z Krościenka wraz z pocztami sztandarowymi udali się na cmentarz parafialny, aby oddać hołd żołnierzom, którzy walczyli na terenie Pienin. Przy pomniku została złożona wiązanka oraz zapalono znicze.
 
Weronika Błażusiak, Fot. fb szkoły
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl