20.09.2017, 13:53 | czytano: 1206

Teatr improwizowany w Zakopanem (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa gościł Helenę Genjalyan i Agnieszkę Wąsikowską ze spektaklem „Press to reset the world: czyli rzeczy, których zazwyczaj nie robię w czwartki”.
Nagrodzony Grand Prix na XV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wlkp. multimedialny spektakl to monodram dokumentalny, tworzony metodą zapisu automatycznego oraz improwizacji.
Punkt wyjścia do pracy stanowiły zapisy rozmów i spotkań z ludźmi, którzy znaleźli się w takim momencie swojego życia, w którym to, co wymagane, każde „powinieneś/powinnaś” zostaje odrzucone. W momencie, w którym stajemy się wolni, bierzemy na/za siebie odpowiedzialność, w którym jedynym imperatywem jest uczciwość wobec siebie samego. Człowiek może znaleźć się w tym momencie nieskończoną ilość razy w życiu, a może raz. Niekiedy ten moment trwa kilka sekund i pozostaje w sferze pragnienia, które warunkuje późniejsze wybory. Niekiedy jest decyzją, działaniem, sprawiającym, że zaczynamy budować od nowa siebie i swój świat.

oprac. pk, zdjęcia: Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl