17.10.2017, 21:28 | czytano: 2545

Piknik z Rowerem w Łapszach Niżnych (zdjęcia)

zdj. Włodzimierz Bigos
W minioną niedzielę w gminie Łapsze Niżne odbył się „Piknik z Rowerem” zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Spisz - Podhale w ramach mikroprojektu "Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza" finansowanego ze środków UE oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry”.
Miłośnicy jazdy rowerowej spotkali się na placu przykościelnym w Kacwinie, który był jednocześnie miejscem startu.
Wśród uczestników rajdu można było spotkać dzieci, młodzież, włodarza Gminy Łapsze Niżne Jakuba Jamroza oraz starostę Wielkiej Frankowej Pawła Solave. Trasa rajdu przebiegała z Kacwina przez Niedzicę, a kończył się na Polanie Sosny w Niedzicy. Podczas pierwszej przerwy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy przeprowadzono zabawy i konkursy na rowerach: jazda po kopercie, slalom rowerowy oraz wyścigi w parach. Po krótkim odpoczynku uczestnicy ruszyli w dalszą trasę. Na mecie na wszystkich rowerzystów, opiekunów oraz gości czekał ciepły poczęstunek oraz nagrody. Każdy uczestnik, który ukończył rajd otrzymał pamiątkowy medal oraz praktyczną opaskę rowerową z logiem projektu. Na zakończenie całej imprezy, uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z animatorami. Przeprowadzono konkursy sprawnościowe, plastyczne, muzyczne.

Przy pięknej słonecznej pogodzie mogliśmy spędzić czas rodzinnie i aktywnie, podziwiając jednocześnie piękne jesienne widoki całej okolicy.

Kolejna podobnego typu impreza odbędzie się w najbliższy piątek tj. 20.10.2017 w Białce Tatrzańskiej od godz.10.00, na którą serdecznie zapraszamy.

Koordynator projektu: Wiesław Parzygnat
zdj. Włodzimierz Bigos

źródło: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Spisz-Podhale
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wyborca04.01.2018, 11:28
Góralu widać ci żal, mnie osobiście mało interesuje w jakich gaciach jedzie Wójt. Pani Radna p. Prezes tak trzymać nareszcie jest osoba na której ja jako wyborca się nie zawiodłem, czyli jest Radna która nie da się wodzić za nos i to boli góralu oj boli.
edek02.01.2018, 15:38
O jej góral zobaczymy ile wybuli Wójt kasy na drogę rowerową na bałchizi,i wtedy pytaj jakie zyski będzie miała Gmina he he...... A o Starostwo niech Ciebie głowa nie boli spokojna twoja rozczochrana. Jeszcze jedna uwaga Niedzica przypadkiem nie graniczy ze Słowacją,filozofy za dwa grosze.Cóż boli ,że impreza była udana.Wam ciemna maso nikt nie dogodzi .
fix02.01.2018, 11:50
Kacwin to nie pępek świata wystarczy że Wójt pcha wszystko do Kacwina myślę że ani Radna jak i Prezes nie wiele mogli zdziałać w tej jakże chorej sytuacji.Spisok radzę Ci jeśli coś piszesz zasięgnij sprawdzonych informacji i wtedy pisz gdybyś był lepiej zorientowany to byś wiedział ,że za to byli odpowiedzialni koordynatorzy projektu.
Spisok18.10.2017, 21:35
Góral i kk:
Reklamują transgraniczność a jadą z Kacwina do Niedzicy, zamiast jechać ścieżką rowerową z Kacwina do Osturni, czy Frankowej. Ale musiano jechać do Niedzicy bo Pani Prezes Radna tylko Niedzice widzi i tyle, dla niej nie ma innych wsi tylko Niedzica. A Wójt na rowerze wygląda śmiesznie, w gaciach w kantke, by się chociaż na sportowo ubrał.
kk18.10.2017, 15:58
@góral
odpowiedz jest prosta - bo jest z kostki betonowej a nie asfaltowa
góral18.10.2017, 03:17
Piękna impreza też bym chciał z nimi jechać - ale dlaczego organizatorzy z uczestnikami Piknika jechali po drodze ???, a nie po ścieżce pieszo-rowerowej jaka jest wzdłuż Zbiornika Wyrównawczego do POLANY SOSNY - a Starostwo Powiatowe w Nowym Targu TYLE MILIONÓW ZŁOTYCH WYŁOŻYŁO NA budowę ścieżki pieszo - rowerowej od Zamku w Niedzicy do Przejćsia Granicznego w LYSEJ n/d Dunajcem ?????????????????
A.17.10.2017, 21:34
Też bym chciała taką opaskie z logiem.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl