03.11.2017, 11:22 | czytano: 2255

Korowód świętych przeszedł ulicami Szczawnicy (zdjęcia)

Zgodnie z coroczną tradycją, ulicami Szczawnicy przemaszerował VI Korowód Świętych, złożony z młodzieży wraz z rodzicami, nauczycielami, osobami duchownymi i świeckimi, barwnie poprzebieranych w postaci ulubionych świętych i patronów.
Zanim pochód wyruszył z budynku Szkoły Podstawowej nr 2, nastąpiło rozstrzygnięcie i rozdanie nagród oraz dyplomów w plastycznym konkursie parafialnym dla dzieci i młodzieży „100-lecie Objawień Fatimskich”, który był organizowany przez Parafię Św. Wojciecha w Szczawnicy i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
Po wysłuchaniu Słowa Bożego - fragmentu Apokalipsy św. Jana - odczytanego przez ks. Piotra Dydo-Różnieckiego, opieczętowaniu rąk pieczęcią świętości, uprawniającą do wejścia w bramy Raju, korowód ruszył w stronę kościoła, odmawiając II część Bolesną Różańca Świętego oraz śpiewając piosenki religijne.

W kościele nastąpiła prezentacja pięciu świętych, występujących we wnętrzu szczawnickiej świątyni – jako figury, bądź malowidła, szczególnie oddanych kultowi Maryjnemu, tak pięknie obchodzonemu w tym roku z okazji 100 lecia Objawień Fatimskich. Byli to: św. Alfons Maria Liguori, św. Bernard z Clairvaux, św. Stanisław Kostka, św. Maksymilian Maria Kolbe i św. Jan Paweł II. Życiorysy świętych zostały przeplecione modlitwą i piosenkami Maryjnymi w wykonaniu grupy młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum Publicznego, grających na instrumentach perkusyjnych i z gitarowym akompaniamentem nauczycielki p. Danuty Urban. Na zakończenie wszyscy zebrani odśpiewali pieśń „Czarna Madonna”. 

Pochód Wszystkich Świętych przygotowała i zorganizowała Akcja Katolicka oddział w Szczawnicy, we współpracy z księżmi szczawnickiej parafii i nauczycielami SP nr 2.

Alina Lelito
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Dyrektor03.11.2017, 12:56
Jeśli to wydarzenie miało miejsce e sobotę lub niedzielę czy nuczyciele,księża ,siostry zakonne i pracownicy obsługi dostali za to dzień wolny?Kodeks Pracy nakazuje to nakazuje.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl