20.11.2017, 18:33 | czytano: 2895

Jubileusz chóru "Gorce"

Fot. Zbigniew Krauzowicz
NOWY TARG. Przez dwa dni nowotarski Miejski Nauczycielski Chór "Gorce" świętował jubileusz 65-lecia istnienia.
Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się w piątek. Pierwszego dnia odprawiona została msza święta z udziałem chóru i w jego intencji. Tego dnia chórzyści odwiedzili też na cmentarzu mogiły zmarłych członków.
W sobotę w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu odbył się koncert jubileuszowy, podczas którego radny wojewódzki Stanisław Barnaś wręczył na ręce prezesa Henryka Chrobaka - Medal Honorowy za Zasługi dla Województwa Małopolskiego. Potem w kolejce z życzeniami ustalili się sympatycy, przyjaciele, przedstawiciele władz. Uczestnicy uroczystości obejrzeli wspomnieniowe film o chórze i wieloletnim dyrygencie prof. Janie Szostku, z komentarzem Zofii Sokołowskiej, a także wysłuchali jubileuszowego koncertu. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili też uczniowie profesora Bogusław Ćwiertnia i Krzysztof Sokołowski. Na finał odbyło się prawykonanie utworu "Nieszpory Maryjne" Janusza Korczaka (sopran solo - Annika Mikołajko, organy - Wojciech Gracz, dyrygent - Joanna Szczerba).

Chór został założony w 1952 r. przez chórmistrza i organistę Józefa Grzybka. W swoim repertuarze ma utwory religijne, patriotyczne i popularne. Aktualnie liczy ok. 50 członków. Jego dyrygentkami są Joanna Szczerba i Dorota Żmuda.

r/
zobacz także
komentarze
n21.11.2017, 13:17
a pani glinska zapomnieli nieladnie
Zobacz pełną wersję podhale24.pl