03.12.2017, 11:46 | czytano: 3035

Świąteczna akcja pomocy chorym na mukowiscydozę (zdjęcia)

Czwarta mikołajkowa edycja odbyła się w sobotę w wybranych sklepach na terenie Rabki-Zdroju, Nowego Targu, Zakopanego, Mszany Dolnej.
W Nowym Targu zbiórka była prowadzona w Supermarketach Rajski Lewiatan na ul. Kopernika, Mickiewicza oraz Legionów Piłsudskiego, a także w Delikatesach Centrum na ul. św. Anny oraz w Galerii Buy&Fly. W rolę wolontariuszy wcielili się uczniowie I i II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu, a koordynatorami całej akcji byli panowie Jakub Udziela i Wojciech Grzybek.
Co roku w sobotę poprzedzającą mikołajki w wybranych sklepach wolontariusze prowadzą świąteczną kwestę słodyczy, artykułów spożywczych oraz funduszy na przygotowanie paczek dla chorych na mukowiscydozę. W tym roku organizatorzy planują przygotować ok. 1500 paczek dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, czyli dwukrotnie więcej niż rok temu, a blisko 10 razy więcej niż 4 lata temu.

We wszystkich zaangażowanych w „Mikołajki dla Mukoludków” sklepach akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i starszych klientów. Darczyńcy hojnie przekazywali wolontariuszom nie tylko słodycze, ale również podstawowe produkty żywnościowe oraz wspierali akcję finansowo wrzucając pieniądze do skarbonek.

Większość okolicznych szkół podstawowych i przedszkoli również włączyło się w akcję zbierając słodycze na terenie swoich placówek

Szymon Pyzowski, zdj. organizatorzy
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl