19.12.2017, 14:17 | czytano: 2483

X Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Rozegrana została jubileuszowa, już X edycja Turnieju o Puchar Burmistrza Nowego Targu organizowanego przez Szkółkę Piłkarską Górale. Wystąpiło w nim 8 drużyn w kategorii orlików (rocznik 2007-2008).
Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach. W grupie "A" los skojarzył ze sobą drużyny: Górale I Nowy Targ, Przełęcz Łopuszna, UKS "Dwójka" Zakopane, KS Zakopane. Grupę "B" utworzyły: Górale II Nowy Targ, KS Albertus Kraków, KS Harnasie Tymbark, FAM Poprad.
Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z obydwu grup. Ostatecznie w finale zmierzyły się KS Zakopane i Harnasie Tymbark. Po zaciętym pojedynku 2:1 zwyciężyła ekipa spod Tatr, sięgając po główne trofeum. W meczu o 3. miejsce FAM Poprad zwyciężył z gospodarzami, drużyną Górali I Nowy Targ 1:0.

Organizatorzy przygotowali szereg nagród indywidualnych. Najlepszym bramkarzem wybrano Filipa Kubiaka (Górale I Nowy Targ), królem strzelców został Marcin Sobczak (Harnasie Tymbark). Wyróżniono także najlepszych zawodników każdej z drużyn: Piotra Gniadka (Górale I Nowy Targ), Karola Knurowskiego (Przełęcz Łopuszna), Macieja Łukaszczyka-Capowskiego (UKS "Dwójka" Zakopane), Szymona Bafię (KS Zakopane), Adriana Milaniaka (Górale II Nowy Targ), Macieja Solarza (KS Albertus Kraków), Jakuba Szczurowskiego (KS Tymbark), Bruno Korpa (FAM Poprad).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju, od tych najmłodszych czyli zawodników, którzy dostarczyli największych emocji, przez trenerów po sponsorów i rodziców, bez których turniej nie mógłby się odbyć. Wsparli nas: Urząd Miasta Nowy Targ na czele z Panem Burmistrzem Grzegorzem Watychą, Cukiernia Tętnowscy, Hurtownia Zabawek Emaj, Bar "Rumcajs", Pralnia Chemiczna we Waksmundzie-Stanisław Waksmundzki, Dido Sport

źródło: organizatorzy, opr.s/ zdj. Michał Adamowski