02.02.2018, 12:35 | czytano: 2024

IX Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Krempachach (zdjęcia)

Fot. Franciszek Pacyga
Wiejski Dom Kultury w Krempachach po raz kolejny gościł uczestników IX Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek szkół podstawowych gminy Nowy Targ.
Przybyłych na konkurs przywitała Lidia Kamoń, dyrektor Szkoły Podstawowej w Krempachach. Komisja konkursowa w składzie: dyrektor GOK Józefa Kuchta, sekretarz gminy Nowy Targ Beata Szewczyk, s. Małgorzata Śląska i wiceprzewodniczący Rady Gminy i radny z Krempach Józef Lorenc – miała pełne ręce roboty, by prawidłowo i zgodnie z sumieniem ocenić występy śpiewaków, których poziom był znacznie zróżnicowany.
Na scenie rywalizowali przedstawiciele większości szkół gminy Nowy Targ, wystąpiło około trzydziestu solistów, kilkanaście duetów, a wielu wspomagało akompaniamentem na różnych instrumentach jak gitara, akordeon, organy, skrzypce a nawet flet, oczywiście oprócz akompaniamentu nauczycieli. Widoczny jest wzrost jakościowy śpiewu i muzyki. Całość występów podzielono na trzy grupy wiekowe; klasy I – III, IV – VI, VII – VIII.

Komisja podała do wiadomości wszystkim uczestnikom konkursu, że okres śpiewania kolęd, to czas radości i szczęścia, który powinien widoczny być na twarzach wykonawców a nie zawsze tak było. Komisja cieszy się z wysokiego poziomu oraz szerokiego repertuaru, szczególnie kolęd i pastorałek regionalnych, których w poprzednich edycjach było znacznie mniej. Cieszy wszystkich korzystanie z szerokiego instrumentarium towarzyszącego solistom i grupom śpiewaczym, dobrze prezentowały się wszystkie duety.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni stosownie od zajętego miejsca. Nagrody rzeczowe ufundował Wójt Gminy Nowy Targ, a poczęstunek dla wszystkich uczestników Gminny Ośrodek Kultury z Łopusznej. Uczestnicy przeglądu mogli skorzystać z kawiarenki gdzie serwowano zapiekanki, wypieki, słodycze, ciepłe i zimne napoje.

Organizatorami corocznie silniejszego w obsadzie i poziomie muzycznym Przeglądu Kolęd i Pastorałek były Szkoła Podstawowa i Rada Rodziców w Krempachach, Wiejski Dom Kultury w Krempachach i Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej.

Źródło: organizatorzy, opr. i zdjęcia FP
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl