12.02.2018, 20:42 | czytano: 1781

"Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj" - wspólna akcja policjantów i funkcjonariuszy SOK

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu realizowali wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w Suchej Beskidzkiej działania prewencyjne w ramach akcji „Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj”.
Akcja prowadzona była w godzinach od 9.00 do 11.00 na ulicy Orkana w Szaflarach, w rejonie przejazdu kolejowego. Funkcjonariusze zwracali uwagę na stosowanie się zarówno przez pieszych, jak i kierujących do znaków i sygnałów drogowych.


Szczególną uwagę zwracali też na kierujących, którzy wjeżdżali na przejazd kolejowy pomimo braku możliwości do kontynuowania dalszej jazdy - ze względu na duże natężenie ruchu nie byli w stanie szybko go opuścić, a takie zachowanie jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ w każdej chwili może nadjechać pociąg. To już kolejne wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy SOK w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

Przypomnijmy - kilka dni temu kierowca busa osobowego nie zauważył pociągu, gdy przejeżdżał przez tory. Pociąg uderzył w auto z impetem miażdżąc tył samochodu.

opr.s/ zdj. KPP w Nowym Targu
komentarze
góral14.02.2018, 21:51
Ciekawie będzie w NT jak za 2 lata zrobią nową Zakopiankę ze Rdzawki ...Korek przy torach będzie chyba od Ludźmierza...Sprzydałby się tunel...
driver14.02.2018, 19:25
Czyli przed każdym znakiem "Stop" należy postawić szlaban.
zyg.13.02.2018, 08:55
Nie szukaj winnych swojego ....... to prawda, tej zasady należy sie trzymać.
smierc za smierc12.02.2018, 22:48
Debilstwo ! dopiero ludzie muszą zginać i musi być tragedia ! żeby założyli szlaban Bez mózgi ! . Tak samo jak na Skomielnej zginęli ludzie w busie i dopiero założyli sygnalizacje !
stary12.02.2018, 21:54
Do :)). Z punktu widzenia psychologii rośnie nam pokolenie Y-ków. Jak na czopkach pisze "Stosować zewnętrznie", to należy dokładnie określić, bo Y czopka zje. Jednym słowem mamy Zachód pełną gębą.
:))12.02.2018, 21:07
Takie wpisy jak ten poniżej to jaskrawy przykład tego jaki niektórzy są bezmyślni, bezwolni.

Po co ci człowieku "władza? Sam nie umiesz myśleć? Jak jest przejazd bez szlabanu to chyba logiczne, ze trzeba się rozejrzeć na boki i być ostrożnym.

Zawsze szukasz winnych swojego głupiego zachowania?

To dla takich "tytanów intelektu" jak mesjekonrad są te instrukcje obsługi suszarek do włosów - "że wkładać do wody podczas pracy urządzenia"...
mesjekonrad12.02.2018, 20:48
Brak szlabanów, czyli zapór na przejeździe kolejowym w Szaflarach jest jednym z, licznych niestety, przykładów głupoty odnośnych władz. No cóż, rządzą nami tacy, jacy sami jesteśmy.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl