04.03.2018, 20:10 | czytano: 1922

Zagraj w curling pod Tatrami

zdj. Alicja Gąsior
Oglądałeś curling podczas zakończonych niedawno igrzysk olimpijskich? Teraz sam możesz spróbować gry! W świat curlingu wszystkich zainteresowanych wprowadzi Krakowski Klub Curlingowy, który już po raz trzeci zaprasza do Czarnego Dunajca.
W czasie „Curlingu pod Tatrami” będzie można zmierzyć się z wypuszczaniem granitowego kamienia i szczotkowaniem lodu, zaznać emocji sportowych i dobrze się bawić.
W dniach 9-25 marca na lodowisku Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu odbędą się:
zajęcia otwarte dla wszystkich chętnych (mieszkańców, turystów, w tym osób poruszających się na wózkach), podczas których każdy będzie mógł spróbować gry pod okiem wykwalifikowanych instruktorów,
treningi dla uczniów lokalnych szkół,
festyn rodzinny
dwa towarzyskie turnieje sportowe, w których uczestniczyć będą drużyny z Polski oraz zagraniczne, a wszyscy chętni będą mogli obejrzeć na żywo zawody i kibicować startującym w nich drużynom
obóz sportowy - otwarty także dla osób, które jeszcze nigdy nie grały w curling i dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z tym sportem.- W programie nie zabraknie atrakcji dla każdego – bo też gry w curling spróbować może każdy! Piękno tego sportu daje jednakowe szanse dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom, kobietom i mężczyznom, osobom pełnosprawnym i poruszającym się na wózkach – mówi Krzysztof Kawecki, z organizującego wydarzenie Krakowskiego Klubu Curlingowego - Zapraszamy mieszkańców Podhala i turystów, osoby prywatne i organizacje, amatorów i doświadczonych curlerów.

Więcej informacji o Curlingu pod Tatrami i szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie: curlingpodtatrami.pl
Curling pod Tatrami to jedyne wydarzenie curlingowe w regionie zakrojone na tak szeroką skalę. Organizowane jest przez Krakowski Klub Curlingowy przy współpracy z Gminą Czarny Dunajec i Polską Federacją Klubów Curlingowych.

opr.s/ zdj. Alicja Gąsior
Zobacz pełną wersję podhale24.pl