06.03.2018, 12:22 | czytano: 2369

VIII Memoriał w Piłce Ręcznej Pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego (wielka galeria)

W Jabłonce odbyła się kolejna edycja corocznego Memoriału w Piłce Ręcznej Pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego.
Turniej odbył się tradycyjnie w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Jabłonce a do rywalizacji stabęły drużyny z Bochni, Grodkowa, Skawiny, Krakowa, Myślenic oraz ekipa ze słowackiego Bardejowa.
Jak co roku, przed oficjalnym otwarciem imprezy na cmentarzu w Jabłonce złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach zmarłych nauczycieli. W samo południe Memoriał otworzył Wójt Gminy Jabłonka Pan Antoni Karlak.

Turniej mimo towarzyskiego charakteru przyniósł wiele emocjonujących spotkań, pełnych zaciętej rywalizacji. Poświęcenie i zaangażowanie zawodników zostało docenione, czekały na nich puchary i medale, a dla najlepszych wyróżnienia indywidualne.

Na koniec uczestnicy Memoriału spotkali się w restauracji Delice na wspólnej kolacji, która dała okazję do powspominania zmarłych, którzy swoją pasją przyczynili się do krzewienia sportu w Gminie Jabłonka.

Turniej dedykowany jest pamięci śp. Zdzisława Galika - który szczególnie przysłużył się dla rozwoju piłki ręcznej sportu na Podhalu i Orawie. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku reprezentował on barwy GKS Grodków. Z Opolszczyzny przeniósł się na Orawę i podjął pracę jako nauczyciel matematyki w LO w Jabłonce. Dalej kontynuował swoją pasję - był trenerem między innymi drużyny seniorskiej Gorców Nowy Targ i męskiej drużyny SKR Orawa Jabłonka, która występowała w rozgrywkach ligowych.
Po nagłej śmierci w 2010 roku jego wychowankowie i pasjonaci piłki ręcznej wpadli na pomysł, aby zorganizować wydarzenie upamiętniające lubianego nauczyciela. Zwołano Komitet Pamięci Zdzisława Galika, który wspólnie z Urzędem Gminy Jabłonka zorganizowali turniej sportowy w ulubionej dyscyplinie trenera, jaką jest właśnie piłka ręczna.
W kolejnych latach Orawa pożegnała kolejne, ważne dla sportu osoby - emerytowanego wychowawcę Józefa Machaja oraz współorganizatora jak i uczestnika Memoriału w latach 2012 - 2014 Marka Madeję.


jablonka.pl, oprac wo./ zdjęcia Marcin Pieróg
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl