10.03.2018, 16:10 | czytano: 3057

Drwale z Czarnego Dunajca zagrali z Team Polonia USA w szczytnym celu (zdjęcia)

Na czarnodunajeckim lodowisku odbył się towarzyski mecz hokejowy pomiędzy miejscowym zespołem „Drwale Czarny Dunajec” i polonijną drużyną „Team Polonia USA”. Rywalizowano o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec.
Była to już kolejna tego typu impreza, tym razem ze szczytnym, charytatywny celem. Wszelkie zebrane i wylicytowane środki zasilą konto Fundacji „Szczęśliwe Jutro”, która planuje budowę dwóch domów dziecka we Wróblówce, w tym jednego dla nastolatek w ciąży i z dziećmi.
Na lodowisko w Czarnym Dunajcu przybyły tłumy. Emocjonująca rywalizacja zakończyła się zwycięstwem gości z USA, ale wynik 8 do 3 dowodzi, że i gospodarze doskonalą technikę bo w ubiegłym roku przegrali 19 do 3!

Na koniec w rzutach karnych ostatecznie zapadł remis 5:5.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację meczu: Wójtowi Gminy Czarny Dunajec, obsłudze lodowiska w Czarnym Dunajcu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnym Dunajcu za obstawę medyczną, zespołom „Drwale Czarny Dunajec” i gościom z USA „Team Polonia USA”, drużynie Podhale Nowy Targ i firmom: Evenement Ski Jumping Team, LAVARD, Kotelnica Białczańska, Witow-Ski, Hotel Bachledowka, DRI Foto, Firma Kantor, Chochołowskie Termy, Panax Sklep Sportowo – Turystyczny, Gorący Potok, MaxSerwis, Kwiaciarnia Dandelion, a także Adamowi Witkowi, Adamowi Brzozie – Fotografia Artystyczna i Mariuszowi Czerkawskiemu. Podziękowania kierują także do wszystkich kibiców, którzy dopingowali obie drużyny i wsparli datkami akcję Fundacji „Szczęśliwe Jutro”.

oprac wo/ zdjęcia Marcin Rafacz
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl