26.04.2018, 21:08 | czytano: 2398

Zabytkowy pociąg z 1934 roku odwiedzi Zakopane

1 maja przyjadą nim do Zakopanego turyści z całego kraju i zagranicy.
Mieszkańcy Zakopanego i turyści także będą mieli możliwość przejechać się do Białego Dunajca. Akcja odbywa się w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” który ma na celu promocję atrakcji turystycznych Małopolski poprzez organizację przejazdów historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z programem dodatkowych atrakcji.
Dzięki współpracy Województwa Małopolskiego, PKP Cargo oraz pasjonatów z Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei przez cały rok 2018 odbędzie się ponad 40 przejazdów historycznych składów z początków XX wieku na różnych trasach w Małopolsce.

Pociąg retro odwiedzi także Nowy Targ i Zakopane. 1 maja o godzinie 13:00 wjedzie na zakopiański dworzec. Punktualnie o 14:00 wyruszy na przejażdżkę do Białego Dunajca i z powrotem.

Zabytkowe wagony ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce przyprowadzi historyczna lokomotywa OKz32 z 1934 roku. Warto zauważyć, że parowozy OKz32 zostały skonstruowane specjalnie do obsługi trasy Kraków – Zakopane.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej: www.kolejegalicyjskie.pl

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Krakus28.04.2018, 14:39
Brak wolnych miejsc :(
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl