01.05.2018, 22:40 | czytano: 1677

II edycja Targów Cieśli już w sierpniu

W dniach 10-12 sierpnia br. odbędzie się kolejna edycja, tym razem Międzynarodowych „Targów Cieśli” Chochołów 2018, których organizatorem i inicjatorem jest Firma BLACHBUD. Wydarzeniu patronować będzie Podhale24.
Chochołów jako miejsce targów został wybrany nieprzypadkowo. Jest to miejscowość unikatowa oraz wyjątkowa zarówno ze względu na położenie jak również na swoją historię i wygląd. Miejscowość wpisana jest na listę UNESCO jako zabytek klasy zerowej. Jest to jedyny żywy skansen w Europie charakteryzujący się stylową architekturą i budownictwem zrębowym.
W tym roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wystawców i odwiedzających, targi będą miały charakter międzynarodowy, a do współpracy zostali zaproszeni partnerzy ze Słowacji. Zasięg targów i jego oddziaływanie będzie poszerzone o sąsiadów z południowej strony Tatr gdzie nieodłącznym elementem krajobrazu jest również charakterystyczne budownictwo drewniane oraz rzemiosło jakie się z tym wiąże, czyli ciesielstwo.

Współorganizatorem targów jest Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, które w ten sposób przyczynia się do wspierania lokalnej gospodarki oraz lokalnych przedsiębiorców.

opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl