08.05.2018, 14:25 | czytano: 2098

Uroczystość ku czci św. Floriana w Krempachach (zdjęcia)

Krempascy strażacy obchodzili w niedzielę swoje święto.
Uroczystość rozpoczęła się przemarszem orkiestry, pocztów sztandarowych i wszystkich strażaków do kościoła parafialnego, gdzie o 9 odbyła się uroczysta msza św. Odprawiona została przez ks. proboszcza Dariusza Ostrowskiego i diakona Szymona Wykupila w intencji strażaków i ich rodzi w podziękowaniu za ich całoroczną  bezinteresowną służbę, służeniu bliźnim, uczestniczenie w gaszeniu realnych pożarów, usuwaniu skutków klęsk żywiołowych.
- Życzę wszystkim aby nie brakowało wody w hydrantach, zastawkach, sikawkach. Życzę naszym strażakom i mieszkańcom abyśmy się spotykali tylko podczas świętowania, a nie podczas akcji bojowej – powiedział w krótkiej homilii ks. proboszcz.

Po mszy św. na placu przed remizą odbyła się uroczysta prezentacja wszystkich strażaków i strażackiej orkiestry dętej. Następnie głos zabrali Józef Tazik – prezes OSP, Albin Paluch – Honorowy Prezes OSP, Józef Pietraszek – sołtys wsi.
Dyplomami za ukończenie kursu PKS odznaczono dziesięciu młodych druhów strażaków. Odznaczenia transgraniczne Polska-Słowacja przyznano dla druh Lidii Bizub i druha Juliana Łukasza.

Jednostka OSP w Krempachach liczy 55 członków, posiada drużynę męską i drużynę kobiecą oraz własną orkiestrę dętą, która w zeszłym roku obchodziła 90-lecie istnienia. Krempaskie drużyny OSP z osiągniętymi wynikami sportowymi należą do ścisłej czołówki w gminie Nowy Targ i nowotarskim powiecie, współpracują także ze strażakami ze Słowacji.

Z okazji Święta Strażaków sołtys Józef Pietraszek wystosował  okazyjne życzenia dla braci strażackiej, które zamieszczamy poniżej:
                                                        
„Z okazji Waszego święta, wszystkim strażakom składamy najlepsze życzenia! Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Należą Wam się ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie, gotowość do niesienia pomocy a także za wszelaką pracę na rzecz naszej Krempaskiej społeczności.
               
Wasza praca jest niezwykle ważna. Dajecie nam poczucie bezpieczeństwa, możemy przecież na Was liczyć o każdej porze dnia i nocy. Serdeczne podziękowania i życzenia kierujemy również do Waszych rodzin i najbliższych, którzy przecież nie raz muszą martwić się o Wasz bezpieczny powrót do domu. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy. Podpisał Sołtys wsi Krempachy Józef Pietraszek oraz Rada Sołecka”.

fp/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl