10.05.2018, 16:00 | czytano: 2159

Akwarele i pastele w Krzywej Jabłonce (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Do końca maja w Galerii Potrzeb Kulturalnych „Krzywa Jabłonka” przy ul. Pienińskiej można obejrzeć wystawę małżonków: Tatiany Tokarczuk-Błażusiak i Krzysztofa Błażusiaka. 
Tatiana – architekt krajobrazu i wykładowca na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Pienińskich i wielickiego Art-Klubu. Wyspecjalizowała się w akwareli i pastelu. Krzysztof - absolwent UR w Krakowie, kierunku architektura krajobrazu - należy także do SAP-u oraz do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu - Grupa Twórcza „Pieniny” w Szczawnicy. W swej twórczości skupia się na pastelu i fotografii.
Podczas wernisażu wystawy artystów przedstawiła właścicielka galerii Joanna Dziubińska, o ich sztuce opowiedziała prezes GT TPSP Anna Malinowska, a Tatiana i Krzysztof podzielili się swoimi twórczymi inspiracjami i wspomnieniami. To głównie przyroda, zwłaszcza ta pienińska jest źródłem natchnienia dla Krzysztofa; najchętniej uwiecznia krajobraz górski i góralską architekturę, choć na wystawie znalazło się i nadmorskie wspomnienie ze wspólnej podróży. Tatiana jest zakochana w kwiatach i technice akwarelowej, której na początku …nie lubiła. Chęć zmierzenia się z tą trudną sztuką dała jej bodziec do ciągłych poszukiwań i pragnienia dojścia do doskonałości w akwarelistce.

Spotkanie wernisażowe było także okazją do złożenia życzeń zeszłorocznym nowożeńcom, zrobienia wspólnej fotki, posłuchania spontanicznego koncertu Wiktorii Bisztygi - sopran i Ewy Walkowskiej – mezzosopran oraz radowania się przy muzyce Kapeli Zbójnickiej. Jadła i napoju, jak to zwykle w „Krzywej Jabłonce” nie zabrakło.

Alina Lelito, fot. AL, Edward Kordas
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl