20.05.2018, 11:30 | czytano: 1239

X Podhalański Konkurs Ortograficzny o Nagrodę Rektora PPWSZ w Nowym Targu

NOWY TARG. PPWSZ zachęca do wzięcia udziału w X Podhalańskim Konkursie Ortograficznym o Nagrodę Rektora. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 maja br.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II i III szkół gimnazjalnych i ma na celu umożliwienie uczniom wykazania się swoją sprawnością językową i świadomością w zakresie kultury języka. Laureaci gminnych konkursów mogą potwierdzić swoje umiejętności praktyczne, wynikające ze znajomości zasad ortografii i interpunkcji
Podhalański Konkurs Ortograficzny o Nagrodę Rektora PPWSZ w Nowym Targu ma charakter regionalny i jest finałem gminnych konkursów ortograficznych, odbywających się na terenie czterech powiatów: nowotarskiego, suskiego, limanowskiego i tatrzańskiego.

Każda szkoła biorąca udział w konkursie ortograficznym przeprowadza etap szkolny według własnego regulaminu. Do etapu gminnego przechodzą laureaci w liczbie określonej regulaminem etapu szkolnego konkursu ortograficznego.

Etap regionalny zostanie przeprowadzony 12 czerwca w siedzibie PPWSZ w Nowym Targu.

Zwycięzca Podhalańskiego Konkursu Ortograficznego o Nagrodę Rektora PPWSZ otrzyma tytuł Mistrza Ortografii oraz Nagrodę Rektora PPWSZ, dra hab. Stanisława Gulaka, prof. nadzw.
Szczegóły można również znaleźć na stronie internetowej PPWSZ w zakładce Filologia Polska oraz pod numerem telefonu 18 26 10 717.

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl