08.06.2018, 19:23 | czytano: 4285

Sławomir gwiazdą Festiwalu Kreatywnego w Rabie Wyżnej

29 lipca na stadionie LKS Orkan w Rabie Wyżnej będzie się działo. Gwiazdą tegorocznego Festiwalu Kreatywnego będzie Sławomir. Koncert artysty odbędzie się o godzinie 20:00.
Obecnie trwają prace organizacyjne nad Festiwalem i jego programem, który w szczegółach poznamy już wkrótce. Festiwal Kreatywny to duża impreza plenerowa, której ideą jest prezentacja różnego rodzaju form spędzania czasu wolnego przez dzieci młodzież i dorosłych, w tym także osoby niepełnosprawne. Już dziś możemy zdradzić, że na stadionie pojawią się stoiska z różnymi kreatywnymi – tradycyjnymi i nowoczesnymi grami, zabawami i formami rekreacji. Zaplanowane na ten rok kreatywne stoiska to: tradycyjnie już „Rabiańskie lato Kwiatów”, „Gry i zabawy tradycyjne”, „Mobilne Studio Urody”, „Razem z niepełnosprawnymi” oraz nowe „Rabiańska Truskawka”, „Warsztaty kulinarne z firmą Tefal”. Podczas imprezy zaprezentuje się również Fitnessland ze swoimi pomysłami na rekreację.
Ponadto Festiwalowi towarzyszyć będzie akcja „Bezpiecznie na rowerze", która doskonale koresponduje z ideą Festiwalu. Oprócz miasteczka rowerowego tuż obok stadionu stanie „wesołe miasteczko”. Wszystko po to, by uczestnicy Festiwalu mogli się dobrze bawić, a przy okazji zaczerpnąć pomysłów na spędzanie czasu wolnego.

Festiwal otworzy kolorowa i głośna parada dzieci, młodzieży, zespołów tanecznych i wokalnych, w towarzystwie żywych maskotek i postaci Sławomira, która przejdzie ulicami Raby Wyżnej z jej centrum na miejsce imprezy.

SŁAWOMIR – twórca, wokalista, wizjoner. Twórca nowego gatunku muzycznego Rock Polo czyli połączenia muzyki tanecznej ze szlachetnym rockowym brzmieniem. Swoją karierę muzyczną i warsztat szlifował w Nowym Jorku, w Watermill Center (Long Island USA) pod okiem Roberta Wilsona. Jednocześnie dorabiał u kolegi w firmie windykacyjnej „Maczeta” oraz dawał koncerty dla kierowców trucków, wśród których zyskał ogromną popularność. To właśnie na Long Island, w barze, w którym śpiewał , poznał swoją obecną żonę kościelną i muzę Kajrę. Po powrocie do Ojczyzny, wszystkie uciułane dolary poszły na pierwszy teledysk pt. „Megiera”. Był to pierwszy singiel na rynek Ojczysty. Budżet klipu przekroczył 15 000 $. W teledyskach Sławomira występują największe gwiazdy. Małgorzata Socha, Ewa Kasprzyk, Krzysztof Kiersznowski, Lech Dyblik, Witold Dębicki oraz legendarna Grupa Vox.

Wokalista to dowód na to, że American Dream możliwy jest też w Ojczyźnie. W zaledwie trzy miesiące od premiery „Megiery”, Sławomir został zaproszony na Sopot Hit Festiwal, gdzie wystąpił jako gwiazda. Narodziny nowej muzycznej legendy z zapartym tchem oglądały tysiące ludzi w Operze Leśnej oraz miliony widzów przed telewizorami. Mimo późnej pory, artysta Rock Polo poderwał cały amfiteatr. Jego siła estradowa była niepodważalna. W ciągu następnych dwóch dni posypały się propozycje z „Dancing with the Stars”, programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz największych wytwórni muzycznych.

Wizjoner szołbiznesu wybrał niezależność i sam postanowił zostać producentem muzycznym. Stwierdził, że „pośpiech upokarza” i dopiero po roku przyjął lukratywne kontrakty programów dla Polsatu. Jednocześnie miał swoje cykle w programach: „Pytanie na Śniadanie” TVP2, Fura Gwiazd w „Dzień Dobry TVN” oraz „Śląska Karuzela” dla TVS. Otrzymał też ciekawe role w kilku filmach i serialach, gdzie błysnął aktorskim talentem komediowym.
W życiu Sławomira nastąpił jasny podział. Żona zabiera mu wszystkie pieniądze - on zbiera popularność. Gwiazda Rock Polo koncertuje wraz z Kajrą i zespołem „Trzymamy się Zapały”, którzy tworzą czołowi muzycy z Warszawy. Koncerty to wielkie show, a widownia bardzo docenia to, że zespół gra zawsze na żywo. Szczególnie mocno słychać to na wielkich imprezach plenerowych, gdzie liczba fanów sięga 10 tysięcy i każdy zna na pamięć słowa takich przebojów jak „Megiera”, „Ni mom hektara” czy „Aneta”. Wszystkie ważniejsze wydarzenia są kamerowane i publikowane na kanale You Tube Sławomira, którego liczba wyświetleń w dniu premiery płyty to ponad 22 000 000. Kariera Sławomira funkcjonuje wzorcowo jak silnik 1.9 tdi w jego ukochanym, czerwonym golfie trójce. Kolejne etapy sukcesu odmierza mu złoty sikor na ręce.

Sławomir ma tysiące fanów w Ojczyźnie. Potwierdził to Muzyczny Rekord Polski w projekcie crowdfundingowym na platformie „ wspieram.to". Dzięki zagorzałym fanom Sławomir nagrał swój debiutancki longplej „The Greatest Hits” i przygotowuje kolejne klipy. Najbardziej rozchwytywaną nagrodą w projekcie było wypicie pół litra alkoholu 40% z artystą. Płyta jeszcze zanim powstała sprzedała się w tysiącu egzemplarzy i tym samym przeszła do legendy crowdfundingu. Teraz trafiła w ręce słuchaczy, od razu plasując się wśród bestsellerów Empiku. Aktualnie Sławomir zaczyna trasę koncertową promującą debiutancki album.

Źródło: GOK Raba Wyżna
zobacz także
komentarze
sąsiad12.06.2018, 08:06
Super, brawo Raba Wyżna. W zeszłym roku dwa razy występował Red Lips, w tym roku będzie Sławomir. Coś dzieje w Rabie Wyżnej. A w sąsiednich Spytkowicach prawie na każdej imprezie co roku ten sam kabaret. Normalnie aż się nie chce chodzić na te imprezy gminne. Znam już na pamięć program każdej imprezy.
abc do ....09.06.2018, 13:58
POPIERAM w całej rozciągłości!!!
justin09.06.2018, 10:53
Firma windykacyjna Maczeta :)
...09.06.2018, 09:23
W końcu znalazł odpowiednie miejsce dla siebie. Oby tam został.
Buka08.06.2018, 22:45
To się nazywa impreza z pompą!
Gratulację dla GOK'u za odwagę.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl