12.06.2018, 16:40 | czytano: 3222

Parafialny Festyn Rodzinny (zdjęcia)

NOWY TARG. W niedzielę w parafii pw. św. Jana Pawła II odbył się Parafialny Festyn Rodzinny. Bogaty i ciekawy program sprawił, że każdy, kto przybył tego dnia na plac przykościelny mógł znaleźć dla siebie wszelkiego rodzaju atrakcje.
Również i pogoda okazała się łaskawa dla organizatorów i pomimo zbierających się ciemnych chmur deszcz ominął szerokim łukiem uczestników festynu.
Na scenie pojawiał się w różnych rolach teatralnych Piotr Piecha, aktor Teatru Ludowego w Krakowie, znany m.in. z reżyserowania Misterium Męki Pańskiej. Wcielając się w rozmaite postacie z humorem, piosenką i tańcem wciągał do zabawy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Program artystyczny wypełniły także występy Małych i Młodych Hyrnych, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11, Dziecięcej Scholi Parafialnej, zespołu iNTarg Blues. Katarzyna Wójcik porwała publikę do tańca i wspólnego fitnessu pokazem zumby i coraz bardziej popularnym Shuffle Dance. Na zakończenie festynu na scenie pojawił się zespół „Dziewiczy Orszak Baranka” z koncertem uwielbienia.

W tym czasie przez cały dzień wokół sceny i na placu przykościelnym całe rodziny bawiły się i spędzały czas, korzystając z licznych atrakcji, m.in. darmowych dmuchańców, malowania buziek i zaplatania warkoczyków, jazdy na kucykach, pokazów służb ratowniczych OSP, Policji, GOPR, Straży Granicznej. Na zgłodniałych czekała bogata oferta bufetu i grilla. Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z domowymi ciastami przygotowanymi przez gospodynie z parafii. Niekończące się kolejki chętnych gromadziła loteria fantowa. Każdy los w loterii wygrywał, a później brał udział w losowaniu nagród głównych. Te właśnie losowania dostarczały mnóstwa emocji za sprawą komentujących wydarzenie konferansjerów. W ich rolę po raz kolejny wcielili się w sposób zawodowy Urszula Hanula i Marcin Jagła. A do wygrania podczas losowań były np. loty samolotem i balonem, vouchery do Spiskiej Krainy, karnety na baseny termalne, karnety do groty solnej, usługi kosmetyczno-fryzjerskie, karnety na siłownię, zaproszenia do restauracji, gitara, dwa rowery i wiele innych.

Festyn zorganizowali: Parafia pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu, Burmistrz Miasta i Starosta Nowotarski przy wsparciu licznych sponsorów i zaangażowaniu wolontariuszy.

Dochód z festynu przeznaczony jest na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu dzieci i młodzieży z parafii. 

źródło: organizatorzy
zobacz także
komentarze
jola13.06.2018, 21:05
kto bogatemu duchem zabroni, chciałoby się więcej, ale hejterzy nie zostawią suchej nitki. Było ciekawie i śmiesznie, rodziny spędziły ze sobą czas,
Maria ze Szczawnicy12.06.2018, 22:01
Kuchnia wprawiająca w zadziwienie. Obciążenie stołu co prawda duże, jak widać, ale stół solidny, nie było ryzyka, że się zawali. Generalnie impreza się udała! A pamięć o niej jeszcze długo pozostanie w okolicy :)
nie parafia12.06.2018, 18:00
Jak zwykle odpatrzone od NSPJ.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl