02.07.2018, 12:47 | czytano: 2273

Wystawa w starostwie (zdjęcia)

W budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Targu została otwarta wystawa pt. „Józef Piłsudski a Związek Nauczycielstwa Polskiego”.
Związki Marszałka z ZNP przedstawiła i omówiła prezes Zarządu Oddziału Powiatowego w Nowym Targu p. Romualda Prośniak. Po niej głos zabrali Maciej Downar-Zapolski (Społeczny Związek Patriotyczny Członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej), poseł Edward Siarka i Grażyna Ralska, prezes Zarządu Okręgu Małopolskiego ZNP.
Tym wydarzeniem ZNP wpisało się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i podkreśliło swoją ponad stuletnią tradycję.

Wystawa przygotowana przez ZNP będzie stała w holu starostwa powiatowego przez trzy tygodnie po czym zostanie przeniesiona do budynku Urzędu Miasta Nowy Targ.

W kolejnych tygodniach odwiedzi siedziby wszystkich jednostek samorządu terytorialnego objętych działaniem ZNP w powiecie nowotarskim.

Źródło: ZNP, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Buka02.07.2018, 15:47
Wystawa na środku korytarza. Dziś to normalnie szłam, aż w końcu potkłam się o jeden podnóżek i sruu dwa metry - prawie jak Małysz. Dobrze, że wyjście ewakuacyjne jest również zastawione, to miałam miękkie lądowanie.
śmiech na sali02.07.2018, 13:49
Tak to jest potrzebne, jak i zainteresowanie obecnych.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl