02.07.2018, 17:35 | czytano: 2222

Visa Kino Letnie w Zakopanem

fot. Piotr Korczak
Wystartował najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2018. Za nami pierwszy seans na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem. W inauguracji wzięli udział Katarzyna Figura, zespół Trebunie-Tutki, burmistrz Leszek Dorula oraz przedstawiciele organizatorów.
Zakopane otworzyło sezon letni w filmowym stylu. Na Kulturalnym Placu Niepodległości widzów przywitali burmistrz miasta Leszek Dorula i Katarzyna Figura, aktorka, bez której nie można wyobrazić sobie polskiego kina. Gospodarz Zakopanego zaprosił mieszkańców i turystów do oglądania filmów przez całe lato w największych polskich kurortach. Katarzyna Figura - przyjaciółka i ambasadorka festiwalu, zapraszając na letnie seanse, opowiadała o roli kobiet w kinie i filmach, które zmieniły jej życie.
Kulturalny Plac Niepodległości, na którym każdego wakacyjnego wieczoru odbywają się projekcje filmowe, pulsuje festiwalowym życiem również w ciągu dnia. Codziennie można zajrzeć tutaj do kulturalnej świetlicy, w której odbywają się warsztaty artystyczne i letnie animacje dla dzieci. Na Placu prężnie działa festiwalowy punkt informacyjny Visa Kino Letnie.

Przed nami całe lato pełne filmowych emocji. Repertuar festiwalu podzielony został na dni tematyczne, tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na widzów czekają: „Muzyczne poniedziałki”, „Wtorki z Cannes”, środowe „Super hity”, czwartki „Made in Poland”, „Komediowe piątki” i sobotnie „Oscary”. Tydzień zamykać będą „Kobiece niedziele”.

inf. prasowa, oprac. pk, zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl