05.07.2018, 12:50 | czytano: 5456

Bezpłatny rezonans w nowotarskim szpitalu

Od 1 lipca Pracownia Rezonansu Magnetycznego w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym rozpoczęła bezpłatne wykonywanie badań w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Nowotarski szpital informuje, że badania bezpłatne wykonywane są na podstawie skierowania wydanego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego wykonującego umowę zawartą z NFZ w poradniach specjalistycznych lub w ramach rehabilitacji leczniczej lub opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień (nie obejmuje POZ).
Rejestracji na badanie można dokonać osobiście w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, telefonicznie pod numerem 18 263 3510 lub za pośrednictwem osób trzecich, w godzinach od 7:00-19:00 od poniedziałku do piątku.

Źródło: PSzS w Nowym Targu, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
tubylec06.07.2018, 19:59
@ ergo sum:
Socjalizm i oddłużenie szpitala z budżetu państwa jak przekroczy budżet o parędziesiąt milionów, natomiast wilczy kapitalizm i 'płać prywatnie" dla zwykłych obywateli RP.
A czy pomyślałeś o wariancie w którym za chwilę zostanie już li tylko opcja "płać prywatnie"? Tak jest w krajach trzeciego świata. Posłuchaj, ja powoli przestaję się śmiać, a zaczynam z szacunkiem i pokorą traktować od lat ośmieszane na lewo i prawo określenie "zdobycze socjalne PRL-u".
ergo sum06.07.2018, 05:30
Zapomnieli dodać, że czas oczekiwania to 10 miesiecy. Jeżeli się śpieszy - to płać prywatnie. Jeżeli nie masz $ dularów - czas się żegnać
tubylec06.07.2018, 00:23
@ e2:
Najwyższy czas otwarcie powiedzieć: nie będziemy się godzić na podatek zdrowotny jeśli nie będziemy mieć wpływu na decydowanie o tym na co ten nasz podatek zdrowotny pójdzie. Niech sobie to wybiją z głowy że będziemy to w dalszym ciągu tolerować. Doszło do sytuacji w której pasywność i strach przed działaniem jest bardziej niebezpieczny aniżeli jakiekolwiek działanie, protestowanie, itd. Przecież jak tak dalej pójdzie, to za moment składki na NFZ pójdą w górę jeszcze bardziej a cała służba zdrowia w Polsce będzie wyłącznie odpłatna dla każdego. Robią z nas kraj trzeciego świata - Stop!
ta co zzrezygnowała05.07.2018, 22:49
Już mi się nawet nie chce nic mówić o tym rezonansie w Nowym Targu, a właściwie o tym jak wygląda rejestracja na skierowanie.
Terminów nie mają, a reklamują. Jak jest pilne, to będzie za rok. A za rok skierowanie straci ważność. Robienie z człowieka wariata.
e205.07.2018, 21:42
Smieszy mnie to jak piszą " bezpłatne badania", a skąd NFZ ma pieniądze? Czas z tym skończyć! To my wszyscy , płacąc podatki utrzymujemy; całe państwo, rząd , NFZ, Sejm, Senat i resztę......... Najwyższy czas otwarcie powiedzieć; za te badania my wszyscy płacimy, NFZ nie ma własnych dochodów - to są nasze składki płacone przez długie lata, więc laski nie robią!!!
tubylec05.07.2018, 20:40
Bravo bravissimo! cytuję: "bez dodatkowych oprócz ..." - proszę sobie sprawdzić znaczenie słowa "oprócz" i "dodatkowy" a potem logicznie pomyśleć nad swoim zdaniem.
Posłuchaj Q***, wszystko jest kwestią umowy i możemy białe nazwać czarnym, tak samo możemy służbę zdrowia na którą co miesiąc każdemu z nas odprowadzany jest podatek nazwać bezpłatną służbą zdrowia, ale zastanów się dobrze, Q***, czy ma sens bawienie się w takie krętactwa. Jest jeszcze jeden aspekt sprawy na który usiłujesz się powoływać, czyli tzw. usus językowy, że niby wszyscy tak mówią "bezpłatna" i otóż tutaj też się mylisz, gdyż słowo "bezpłatna" w kolokacji ze służbą zdrowia ma bardzo, ale to bardzo, niedobre konotacje sięgające epoki zamierzchłego PRL-u (czy się stoi czy się leży to sto złotych się należy, powszechne rozdawnictwo, czyli wszystko bezpłatne i inne roszczeniowe nonsensy - przypominam Ci, Q***, że komuna w Polsce skończyła się 29 lat temu - czy obudzisz się ze stanu hibernacji w końcu czy nie?).
Q***05.07.2018, 19:06
K.tubylec a jak idziecie do szpitala to płacicie? Jak idziecie do lekarza rodzinnego to płacicie? Debili udajecie czy jesteście? Nazwa przyjęta i używana to BEZPŁATNA Służba Zdrowia - dla was tłumaczę nazwę - BEZ DODATKOWYCH OPRÓCZ SKŁADEK ZDROWOTNYCH opłat. Możecie też zrobić to badanie ODPŁATNIE - koszt 500-700zł. Jasne?
Pijak05.07.2018, 18:42
Nie obejmuje - POZ - Podstawowej opieki zdrowotnej- inaczej skierowanie od lekarza Rodzinnego jest nieważne liczy się tylko i wyłącznie od lekarza specjalisty a więc idziemy do lekarza Rodzinnego by dał nam skierowanie do Specjalisty ten nas przebada i decyduje dać czy nie dać skierowanie na ten Rezonans Magnetyczny jednym zdaniem Nic nie jest za Darmo to wielka bzdura trzeba komuś zapłacić
tubylec05.07.2018, 16:37
Teraz zupełnie bez wyraźnego powodu na siłę "fundują" nam "bezpłatne" badania rezonansu, do którego używane są podawane drogą iniekcji środki kontrastowe (np. związki gadolinu) które zmieniają sposób wzajemnego oddziaływania pomiędzy komórkami ciała człowieka, w tym między komórkami mózgu. Wykorzystywane jest bardzo silne pole magnetyczne. Po takim badaniu znana mi osoba przez około 12 godzin zachowywała się jak zombie, a potem przez parę dni "odlatywała" w sensie że nie wiedziała momentami co robi.
Za parę miesięcy możemy sobie wyobrazić taką sytuację, że nowe władze powiatu poproszą NFZ o sfinansowanie badań dla dzieci na poziom metabolitu 25 (OH), a wtedy NFZ rozłoży bezradnie ręce i odpowie że nie ma pieniędzy bo wszystkie środki poszły na rezonans.
K.05.07.2018, 14:54
Bezpłatne? Miesiąc w miesiąc, ja i Ty, i my, i oni - wszyscy płacimy. żadne darmowe..
tubylec05.07.2018, 14:28
To nie są bezpłatne badania, ponieważ jest umowa zawarta z NFZ i NFZ finansuje je. Narodowy Fundusz Zdrowia nie dostaje pieniędzy na te wątpliwe zdrowotnie badania z kosmosu, tylko my podatnicy co miesiąc ten fundusz z odprowadzanych przez nas składek zasilamy.
Pacjentka05.07.2018, 14:14
Ale to jest głuchy telefon,nikt nie odbiera
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl