05.07.2018, 11:37 | czytano: 1757

Gmina zachęca do szczepień

Gminy Nowy Targ zaprasza dziewczynki urodzone w roku 2005 i zamieszkałe na terenie gminy na bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom HPV. Mają one uchronić nastolatki przed rakiem szyjki macicy.
W sumie zaszczepionych zostanie około 115 dziewcząt. Gmina przeznaczyła na ten cel 52 tys. zł. Przeprowadzenie szczepień gmina powierzyła Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej zs. w Ludźmierzu. Odbywać się one będą w ośrodkach w Gronkowie, Nowej Białej, Ludźmierzu i Ostrowsku.
Rodzice dziewczynek, które będą brały udział w szczepieniu, zostaną zapoznani z jej działaniem, z uwzględnieniem działań niepożądanych. Do szczepienia wymagana będzie pisemna zgoda rodziców.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
tubylec06.07.2018, 20:24
@ Kirke:
Przeczytałem polecany artykuł. Oprócz tych dwóch panów antagonistów za posiedzeniu przecież było mnóstwo innych radnych. Co oni robili? Dlaczego milczeli gdy pan Solecki walczył o słuszną sprawę? Dlaczego nie zadali sobie trudu aby dowiedzieć się całej prawdy na temat tych szczepionek?
A sam dr Herman: czy będzie on miał odwagę spojrzeć na siebie do lustra za lat np. dziesięć, gdy już wszyscy, cały świat medyczny pozna potworną prawdę o tych szczepionkach? Czy nie powinien doktor medycyny zapoznać się z naukowymi argumentami przemawiającymi przeciwko tym szczepionkom?
Kirke06.07.2018, 10:25
@tubylec: dziękuję za nazwisko wójta. Decyzja o finansowaniu z publicznych funduszy takich szczepień wiele mówi o tym człowieku. W Zakopanem placówka lekarza Jacka Hermana prowadziła szczepienia przeciwko HPV i tylko w pierwszym roku gmina wydała na to 170 tysięcy złotych. Jacek Herman jako radny na sesji rady miasta Zakopane mocno optował za dalszym szczepieniem dziewczynek przeciwko HPV, mimo iż profesor Rudolf Klimek mówił o szkodliwości tychże szczepień. Chętnie poznałabym też nazwiska medyków z Ludźmierza, którzy mając wiedzę medyczną na określonym poziomie będą aplikowali szczepionkę przeciwko HPV dziewczynkom nieświadomym jej skutków, a ufającym ich wiedzy medycznej i postawie moralnej. Mam nadzieję,iż rodzice tych dziewczynek przed podjęciem decyzji o ich szczepieniu dotrą do wiadomości o skutkach szczepionki przeciwko HPV, chociażby tych podanych przez @pozdro. Dzięki @pozdro.Jeśli moderator wyrazi zgodę, to podaję link do poprzednich artykułów w tym temacie na podhale24 : http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/54401/Zarzuty_wobec_radnego_Figla_akcja_prolife_i_weto_wobec_szczepienia_przeciwko_wirusowi_hpv_.html
pozdro05.07.2018, 19:35
Proponuję ,każdej mamie zanim wyrazi zgodę zobaczyć film zaszczepione dziewczęta - duński dokument, i wyszukać frazę Japonia - gardasil
tubylec05.07.2018, 19:21
@ Kirke:
Jan Smarduch, proszę poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba pan Jan Smarduch. Z tego co wiem to wójtem gminy nowotarskiej jest nieprzerwanie od kilku już kadencji pan Jan Smarduch. Notabene bardzo niebezpieczne i kontrowersyjne szczepionki, no i wcale nie bezpłatne, bo potem Funduszowi brakuje pieniędzy na inne ważne rzeczy, np. badania u polskich dzieci i polskiej młodzieży poziomu metabolitu 25 (OH) czyli witaminy D3.
Kirke05.07.2018, 15:39
Szczepienia przeciwko zakażeniom HPV nie są bezpłatne -kosztują przecież 52 tys. zł. Płacimy za nie wszyscy, chociaż ze względów racjonalnych i moralnych nie każdy chciałby to finansować.Podobnie jak np. podatnicy w innych krajach (a również w Polsce) nie chcą finansować aborcji, operacji zmiany płci czy nauki seksualnej dla dzieci Chciałabym, aby decydenci-wójtowie, wojewodowie, prezydenci- finansowali takie akcje z własnych, dokładnie prześwietlonych (o jasnym pochodzeniu) funduszy. A, właśnie , jak nazywa się pan wójt, bo tej informacji brak w artykule? Podobnie jak i tej, kto jest właścicielem Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej zs. w Ludźmierzu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl