05.07.2018, 18:59 | czytano: 1882

Góralskie Posiady Szlachtowskie (zdjęcia)

Na placu przy szkole podstawowej w Szlachtowej odbyły się Góralskie Posiady. Mieszkańcy wsi w gminie Szczawnica oraz turyści odwiedzający region bawili się na corocznej biesiadzie zorganizowanej przez sołtysa i sołectwo Szlachtowa, burmistrza Szczawnicy oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Zebranych licznie gości przywitali: sołtys Szachtowej Jolanta Salamon, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Hurkała oraz gospodyni miejsca - dyrektor szkoły podstawowej Beata Kowalska. 
Na scenie występowały m.in. dzieci ze szlachtowskiej szkoły z programem, złożonym z wakacyjnych wierszyków i piosenek, „Orawskie Dzieci” z Lipnicy Wielkiej, zespół „Szlachtowianie” oraz „Mali Frydmanianie” z Frydmana.  Ważnym punktem programu posiadów było podpisanie umów o współpracy między zespołem „Szlachtowianie”, reprezentowanym przez jego kierowniczkę Jolantę Salamon, a kierownikami zespołów z Orawy i Frydmana.

Największą atrakcją wieczoru był występ kabaretu „Śleboda” oraz zespołu Beto Bolivia z Boliwii.
Najbardziej wytrwali bawili się do białego rana przy dźwiękach muzyki tanecznej serwowanej przez DJ Okowita Sam Band

Przez cały czas trwania festynu na starszych i młodszych czekały liczne konkursy i zabawy. Warto podkreślić, że konkurs na „powożenie” taczkami wygrała para żeńska – panie wykazując się szybkością i specjalną techniką zdeklasowały pary mieszane.

Można było powspinać się na ściance wspinaczkowej obsługiwanej przez ratowników GOPR, a funkcjonariusze Straży Granicznej zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują na codzień.
Na głodomorów czekał pieczony baran, grilowane kiełbaski, wata cukrowa oraz pyszne ciasta pieczone przez miejscowe gospodynie.
Dochód z loterii fantowej i aukcji został przeznaczony na rozwój szlachtowskiej szkoły oraz zespół góralski „Szlachtowianie”. Imprezę prowadził Józef Szałwia

Joanna Dziubińska / fot. AL/ JD
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl