08.07.2018, 21:48 | czytano: 2614

Inauguracja Festiwalu Hej Fest w Szczawnicy (zdjęcia)

W sobotę na scenie plenerowej przy PKL Palenica miała miejsce inauguracja trzeciej edycji festiwalu Hej Fest.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonali dyrektor artystyczny festiwalu Jan Malski, członek zarządu Polskich Kolei Linowych Łukasz Chmielowski, burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda, sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica Tomasz Ciesielka oraz dziennikarz Radia Zet Marcin Wojciechowski.
Jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół Piersi. Muzycy występ rozpoczęli od swojego największego przeboju - „Bałkanica”. Członkowie zespołu nawiązali świetny kontakt z licznie zgromadzoną publicznością, która doskonale bawiła się razem z nimi. Każdy chętny mógł zaśpiewać na scenie wspólnie z członkami zespołu.

Na scenie zaprezentował się również zespół „Sonbird””, który zwyciężył ubiegłoroczną edycję Festiwalu Supportów. Dzięki otrzymanej nagrodzie muzycy pracują obecnie nad swoją pierwszą płytą.

Gwiazdą szczawnickiego koncertu była Kasia Kowalska z zespołem. Występ artystki zgromadził na placu obok kolejki PKL prawdziwe tłumy. Na scenie Kasia zaprezentowała swoje znane przeboje oraz utwory z najnowszej płyty „AYA”, która miała swoją premierę 22. czerwca.

Festiwal Hej Fest realizowany jest przez Fundację Polish Heritage w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusze Europejskie w cyklu „Małopolska Brzmi Dobrze!”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa małopolskiego. Partnerem organizacyjnym i finansowym było m.in. Miasto i Gmina Szczawnica oraz Miejskim Ośrodek Kultury w Szczawnicy. Koncert był bezpłatny.
Kolejne koncerty festiwalu odbędą się w Krynicy oraz na Gubałówce.

Weronika Błażusiak – pieniny24.pl
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl