11.07.2018, 20:10 | czytano: 3094

Modern Combat, czyli obóz szkoleniowy jiu jitsu (zdjęcia)

zdj. organizatora
Jak co roku uczniowie Szkoły Walki Yamabushi mieli okazję gościć na obozie Jiu Jitsu Modern Combat w Zaklikowie. Z terenu Gminy Nowy Targ w zajęciach brało udział 21 osób wspólnie ćwicząc z miejscowymi adeptami sztuk walki.
Gościł ich właściciel ośrodka szkoleniowego doktor Andrzej Berezowski, posiadający aktualnie stopień 7 Dan w Jiu Jitsu Modern Combat. Tematem przewodnim obozu była walka kijem. Doktor Berezowski osobiście przeprowadził kilka zajęć, prezentując sposoby odbierania kija napastnikowi tzw. wyłuskiwanie.
Zajęcia z zakresu walki kijem i obrony przed kijem prowadzili sensei Dariusz Kluk i sensei Aleksander Kozieł. Oprócz tego młodzież mogła się zapoznać z historią szermierki, jak również spróbować podstaw szermierki pod kierunkiem shihana Jerzego Bącala. Były też zajęcia strzeleckie, biegi nocne, podstawowy kurs kulinarny oraz surwiwal. Zajęcia z surwiwalu prowadził doktor Andrzej Trębaszewski, autor pierwszej w Polsce książki o tej tematyce.m.

Oczywiście takie zajęcia nie mogły obyć się bez noclegu w lesie. Kilka osób chcących dokładniej zgłębić tajniki wiedzy wybrało się pod opieką A. Trębaszewskiego na wędrówkę z noclegiem po okolicznych lasach. Obóz zakończył się treningiem podsumowującym zdobyte umiejętności oraz nominację na stopień 6ty Dan sensei Aleksander Kozieł.

Wręczenia dyplomu i nadania stopnie dokonał doktor Andrzej Berezowski w towarzystwie burmistrza Zaklikowa.

Zdzisław Wójcik
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl