24.07.2018, 16:05 | czytano: 1376

Kończą się zapisy przez internet na Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej

10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej rozegrany zostanie TAURON Tour de Pologne Amatorów. Zapisy internetowe trwają jeszcze tylko do 29 lipca.
Zgłaszać się można pod adresem https://www.rejestracja.langteam.com.pl. Tym, którzy na start zdecydują się w ostatniej chwili, pozostaną zapisyw Biurze Zawodów dzień przed i w dniu wyścigu.
TAURON Tour de Pologne Amatorów to impreza, która po raz pierwszy odbyła się w 2010 roku. Od tego czasu stała się kultowym wydarzeniem dla miłośników kolarstwa z całej Polski i z zagranicy. Co roku na starcie pojawiają się tłumy kolarzy chcących spróbować swych sił na trasie królewskiego etapu Tour de Pologne. Tradycją stało się rozgrywanie
wyścigu dla amatorów w dniu najtrudniejszego etapu wyścigu dla zawodowców. Pokonanie tej samej trasy, co najlepsi kolarze świata i to zaledwie kilka godzin przed nimi, samo w sobie przynosi ogromną satysfakcję.

Podobnie jak w ostatnich latach kolarze wystartują na trasę TAURON Tour de Pologne Amatorów z BUKOVINA RESORT w Bukowinie Tatrzańskiej. Ciekawa i wymagająca trasa liczy 58 kilometrów. Znajdują się na niej dwa bardzo trudne podjazdy. Chodzi oczywiście o „ścianę BUKOVINA" w Gliczarowie oraz „ścianę HARNAŚ" w Rzepiskach. - To bardzo wymagające podjazdy, na których nachylenie sięga momentami 20 procent, a to wiele mówi o skali trudności - mówi Czesław Lang. Wicemistrz olimpijski z Moskwy i Dyrektor Generalny Tour de Pologne szlifuje formę i oczywiście pojawi
się na starcie TAURON TDP Amatorów.

Źródło: organizatorzy, oprac.r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl