12.08.2018, 16:17 | czytano: 1790

Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum: Krzysztof Duda - organy i instrumenty elektroniczne

W sobotę, w kolejnym koncercie wakacyjnego cyklu Pieniny-Kultura-Sacrum, usłyszeliśmy kompozycje i improwizacje w kreacji znakomitego organisty, kompozytora, producenta muzycznego, muzyka estradowego - Krzysztofa Dudy. Jego kompozycje i utwory słyszeliśmy nieraz w programach telewizyjnych i radiowych. Artysta wielokrotnie nagradzany w licznych konkursach muzycznych i laureat konkursów kompozytorskich.
W sobotnim koncercie dał mistrzowski popis ukazując pełnię profesjonalizmu bez faworyzowania któregoś z instrumentów.
Usłyszeliśmy żywe, naturalne brzmienie setek piszczałek, generujących tony trudne do osiągnięcia przy dźwiękach elektrycznych i dźwięki generowane elektronicznie. Zestawienie majestatycznych organów i kilku syntezatorów dało w konsekwencji ciekawy efekt artystyczny i wywołało niepowtarzalne wrażenie.
Artysta zaprezentował: Fantazję Es-dur, Impresje chorałowe z tematami Krzysztofa Komedy, ARPi musica poject, fragmenty suity Vivit olim homo, Reminiscence i na koniec specjalnie przygotowaną na tenże koncert kompozycję TAMA.

Licznie zgromadzeni zaciekawieni słuchacze nagradzali muzyka głośnymi brawami.

Organizatorem koncertów jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE przy współpracy z Parafią pw. Wszystkich Świętych i Szkołą Podstawową nr 2 w Krościenku n.D. , dyrektorem Festiwalu jest Agnieszka Radwan-Stefańska. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, sponsor: Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D. Partnerzy: Crosna Spa, Powiat Nowotarski, Gmina Krościenko n.D. i Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.


Serdecznie zapraszamy na finał IX Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum
18 sierpnia, godz.19:00 - Kościół Chrystusa Dobrego Pasterza
wystąpią:
Maurizio Corazza (Włochy) organy
Agnieszka Radwan-Stefańska organy
Krakowski Akademicki Chór Organum
Wiktoria Bisztyga sopran
Bogusław Grzybek dyrygent
Wstęp wolny.

Bożena Soliwoda
Zobacz pełną wersję podhale24.pl