16.08.2018, 12:53 | czytano: 1430

Radiowa Dwójka w Zakopanem

Program 2 Polskiego Radia kontynuuje trasę "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej". W najbliższą sobotę 18 sierpnia wakacyjna akcja, która nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, zawita do stolicy Podhala.
Słuchacze, którzy przyjdą na Plac Niepodległości w Zakopanem spotkają się z dziennikarzami Dwójki - Beatą Kwiatkowską i Andrzejem Sułkiem oraz ich gośćmi, a także będą mogli wziąć udział w audycji na żywo.
W sobotnim cyklu "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej" (godz. 15.00-17.00) pojawią się rozmówcy związani nie tylko z Zakopanem, ale również regionem Podhala, w tym m.in. pisarz i autor książek podróżniczych Maciej Pinkwart oraz przewodnik tatrzański Apoloniusz Rajwa. Miejscowy artysta rzeźbiarz Maciej Rząsa opowie o obchodach Roku Władysława Hasiora, a Maria Frączysta przedstawi program 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.
W audycji nie zabraknie również ciekawostek o perłach lokalnej architektury podhalańskiej - Czerwonym Dworze, Willi Oksza i Willi Atma. Zagrają też na żywo lokalne zespoły folklorystyczne, a dziennikarze Dwójki zajrzą do Teatru Witkacego, Muzeum Jana Kasprowicza i zabiorą słuchaczy na wycieczkę po Zakopanem śladami Karola Szymanowskiego.

Audycję "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej" z plenerowego studia Programu 2 Polskiego Radia poprzedzą (godz. 12.00-15.00) występy artystyczne i inne atrakcje dla mieszkańców miasta i turystów, w tym m.in. warsztaty taneczne, plastyczne i rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie również konkursu z atrakcyjnymi nagrodami pt. "Dwójka na piątkę", a Andrzej Bienias - aktor Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem - zaprezentuje (w ramach Narodowego Czytania) fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego i literatury związanej z Zakopanem.


Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
ada19.08.2018, 00:13
Zakopane to Miasto..
che16.08.2018, 17:13
Stolica Podhala jest tylko jedna i jest nią Miasto a nie jakieś tam Zakopane!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl