19.09.2018, 10:39 | czytano: 2706

Puchar Szlaku Solnego 2018 zakończony (zdjęcia)

Dobiegła końca 14 edycja Pucharu Szlaku Solnego. W tym roku w zawodach wystartowało jeszcze więcej zawodników i zawodniczek, niż w roku ubiegłym, co jest ogromnym sukcesem organizatorów. Mają oni nadzieję, że kolejne edycje Pucharu Szlaku Solnego będą równie udane.
Sezon rozpoczął od zawodów o Puchar Prezesa Chochołowskich Term, Pana Stanisława Tyrały. Trasa różniła się od tej z roku ubiegłego a organizatorzy zapowiedzieli, że następne zawody odbędą się już na zupełnie nowej trasie. Dogodny termin i odpowiednia pogoda sprawiła, że do Chochołowa przyjechała ogromna rzesza zawodników nie tylko z Małopolski, ale także z innych województw, głównie śląskiego i łódzkiego. To tu rozpoczęła się walka o punkty do klasyfikacji generalnej.
Tylko tydzień dzielił zawodników od kolejnej eliminacji Pucharu Szlaku Solnego. Kapryśne Spytkowice przywitały kolarzy dobrą pogodą, która pod koniec zawodów zmieniła się gwałtownie w ogromną ulewę. Spowodowało to skrócenie niektórych wyścigów przez sędziów. Organizatorzy tej edycji podobnie jak w zeszłym roku zadbali o wyśmienite przygotowanie tras wokół stoku narciarskiego Beskid w Spytkowicach. Rewelacyjne trasy sprawiły, że mimo zmiennej pogody do zawodów zgłosiła się rekordowa w tym sezonie liczba kolarzy - około 220.

Kolejne trzy tygodnie dzieliło zawodników od eliminacji Pucharu Szlaku Solnego o Puchar Burmistrza Tuchowa. Zawody odbyły się w miejscowościach Siedliska (Zabiele) - Lubaszowa, które przywitały kolarzy lekko pochmurnym niebem. Pogoda nie odstraszyła ani zawodników ani kibiców, dla których przygotowano liczne atrakcje - między innymi konkurs plastyczny "Rowerowa rodzina zdrowo się trzyma", degustację lokalnych smakołyków a dla najmłodszych watę cukrową, lody oraz dmuchańce.

Pod koniec lipca kolorowy peleton kolarzy zawitał do Podwilka aby walczyć o Puchar Wójta Gminy Jabłonka. Organizacją wyścigu zajął się miejscowy klub kolarski "UKS Podwilk” oraz KZ LZS. Podczas tych zawodów równocześnie odbywały się Mistrzostwa Polski LZS i Mistrzostwa Małopolski.

W trzecią niedziele września odbyły się finałowe zawody z cyklu Pucharu Szlaku Solnego i Mistrzostwa Powiatowe Szkół. Do Rabki Zdroju przyjechało 180 zawodników, którzy zmagali się o Puchar Burmistrza Miasta Rabka - Zdrój Pani Ewy Przybyło.
Trasa ostatniej eliminacji okazała się bardzo wymagająca, a intesywne opady deszczu na kilka dni przed zawodami tylko zwiększyły jej trudność. Organizacją tej edycji zajął się Pan Remigiusz Zachara. Po zakończeniu wyścigów dokonano podsumowania klasyfikacji generalnej. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe statuetki, a także nagrody rzeczowe, które ufundowali sponsorzy.

W imieniu dyrektora Pucharu Szlaku Solnego, Pana Czesława Kuczkowicza przekazujemy serdeczne podziękowania organizatorom poszczególnych edycji, wszystkim sponsorom a w szczególności zawodnikom, których nie brakowało na trasach tegorocznych wyścigów.
Wyrażamy głęboką nadzieję, że w przyszłym sezonie również zawitacie na nasze trasy. A my dołożymy wszelkich starań, aby te zawody były coraz większym wyzwaniem dla wszystkich amatorów dwóch kółek. - dodają organizatorzy.

Wyniki klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych eliminacji dostępne są na stronie www.pucharszlakusolnego.pl

mat. prasowe, zdjęcia Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl