07.10.2018, 22:45 | czytano: 3473

Prezes i pracownicy Nowotarskiej Telewizji Kablowej wydali oświadczenie nawiązujące do spotkania wyborczego w MOK

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. W miniony czwartek miała odbyć się debata z udziałem kandydatów na stanowisko burmistrza. Jednak dwoje z nich - Agata Michalska i Paweł Liszka nie przyjęli zaproszenia. Ten drugi kandydat przesłał nam swoje oświadczenie, które zostało także odczytane w MOK. Dziś organizator spotkania - NTvK opublikował odpowiedź.
Swoją nieobecność na wydarzeniu Paweł Liszka określił jako "wyraz sprzeciwu wobec złamania zasad organizowania debat publicznych, co odbiera jako przejaw braku szacunku dla wyborców". W oświadczeniu napisał: "Nie sposób pominąć, że w spółce Nowotarska Telewizja Kablowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, większościowym właścicielem jest Miasto Nowy Targ. W tej sytuacji wszystkie uprawnienia właścicielskie realizuje jednoosobowo urzędujący burmistrz Grzegorz Watycha. W tak zaistniałej sytuacji można odnieść wrażenie, że jest to próba manipulacji i wykorzystania spółki publicznej na rzecz jednego z kandydatów. Osobiście jestem gotowy i bardzo chętnie wezmę udział w każdej debacie publicznej gwarantującej poszanowanie wszystkich kandydatów, a przede wszystkim wyborców, bo oni są dla mnie najważniejsi."
W odpowiedzi zamieszczonej na stronie nowytarg24.tv prezes NTvK pisze, że "oświadczenie (Pawła Liszki - przyp. red.) nie tylko bazuje na nie do końca prawdziwych informacjach i pomija pewne fakty, ale przede wszystkim stawia Spółkę, którą reprezentuję, w złym świetle". Opisuje okoliczności zapraszania kandydata na debatę, a kończy zdaniem "oświadczenie Pana Liszki traktujemy jako nieudolną próbę dyskredytowania NTVK, pozostawiając całą sprawę do oceny naszych odbiorców – absens carens."

Dłuższe jest stanowisko redakcji NTVK i nowytarg24.tv. Anna Szopińska i Aleksandra Sadowicz wyliczają ile kablówka oraz portal w ciągu ostatnich dni zrealizował materiałów z udziałem Pawła Liszki ("łącznie 2 obszerne materiały wyemitowane na antenie NTVK (łącznie: 8,5 minuty czasu antenowego) oraz 4 opatrzone zdjęciami publikacje na portalu").

"W sumie w okresie kampanii wyborczej, materiałów w naszych mediach z udziałem Kandydata było jeszcze więcej. Paweł Liszka nigdy nie stronił od naszych mediów. Przeciwnie – bardzo chętnie pozował do zdjęć, rozmawiał z nami i ustawiał się przed obiektywem kamery.

"Tym bardziej jesteśmy więc zaskoczeni i zniesmaczeni atakiem w stronę naszych mediów, jakim niewątpliwie było odczytanie na forum publicznym przez Panią Ewę Pawlikowską, Pełnomocnika KWW Dobra Zmiana w Mieście, oświadczenia Pana Pawła Liszki, Kandydata na Burmistrza Nowego Targu, przy świadomości Komitetu, że formuła debaty nie przewiduje takich wystąpień. Odbieramy ten akt jako próbę zepsucia atmosfery debaty, wprowadzenia konsternacji oraz zdyskredytowania nas, jako organizatorów. /.../ Odbieramy to wystąpienie również jako próbę publicznego zaistnienia przed zgromadzonym w sali widowiskowej MOK elektoratem i na kanale lokalnym NTvK oraz w Internecie dzięki transmisji na żywo. Wcześniej prowadzona korespondencja mailowa z Panią Pełnomocnik Ewą Pawlikowską, także rozmowy telefoniczne prowadzone jeszcze dzień przed debatą przez prezesa NTvK nie dawały absolutnie żadnych powodów do przypuszczeń, że organizatorzy debaty staną się obiektem ataku i oskarżeń ze strony Kandydata Pawła Liszki."
Oświadczenie obie naczelne podsumowują: "Co do najcięższych zarzutów zawartych w oświadczeniu – mamy nadzieję, że jego Autor „wrażenie manipulacji i wykorzystania spółki publicznej na rzecz jednego z kandydatów” w razie potrzeby będzie umiał poprzeć dowodami."

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
paweł08.10.2018, 15:21
I wszystko jasne, kandydaci grzecznie odpowiedzieli że nie wezmą udziału w debacie podając błahe powody, ale wśród osób na poziomie to zupełnie wystarczające. Tylko Pan Kos z ekipą uznali że zamiast uszanować ich wolę lepiej temat ciągnąć, oceniać ich i wmawiać że to ignorowanie wyborów. Otóż nie Panie Kos, to ignorowanie Pana i pożal się boże tv którą Pan za nasze pieniądze prowadzisz. Mogli powiedzieć że nie, bo nie poważają Pana i tego co reprezentuje Pan i pana firma, ale grzecznie odpowiedzieli że nie maja czasu. Prosił prosił i wyprosił :)
ad08.10.2018, 14:02
pik chyba ci się coś pomyliło, jaka promocja Michalskiej. Na p24 gdzie nie spojrzysz to Liszka i Liszka...
pik08.10.2018, 12:27
Stanisławie Parzygnacie myślę, że ten podpis to przypadek albo roztrzepanie reżysera-Dyrektora MOK-u. Cały ten śmieszny list Pana Pawła to jest temat zastępczy który ma przyćmić walkowera. Ntvk jako spółka miejska nie będzie "pluła" na Burmistrza i tak będzie zawsze. Więkoszć z Was zapewne też nie "pluje" na swojego przełożonego. Za każdym z kandydatów stoją jakieś Media. Tu widać gołym okiem preferencje za Panią Michalską a Pana Liszke wspiera pewna gazeta bo troszczy się o pewien plac. W ogóle jakie to ma znaczenie? To jest małe miasto. Redaktorzy się znają pracowali raz tu, raz tam. To jest ich praca. Czy jak ja chcę zagłosować na Pan Liszkę a oglądam NTVK to mogę ? A na liście Pana Liszki nie ma czasem słynnego redaktora z telewizji reżimowej? Dobrze, że NTVK wystosowała pismo. Pan Paweł lubi kamery wtedy gdy jest w centrum uwagi a innym razie mu się jakoś reżimowo kojarzy:) pozdrawiam i życzę dobrych wyborów
stanisław parzygnat08.10.2018, 11:12
Można się było zastanawiać czy Michalska i Liszka dobrze zrobili, czy ntvk jest wolna od wpływów Watychy etc, ale wszystko okazało się jasne już na starcie debaty - podpis pod kadydatem Grzegorzem Watycha "Burmistrz Nowego Targu" rozwiał wątpliwości i jest potwierdzeniem stronniczości albo bezmyślności organizatorów "debaty". Samo to wystarczyło by inni kandydaci odstąpili od debaty
aaaaaaaaaaaaa08.10.2018, 09:13
wg mnie brakiem szacunku dla wyborców jest to, że pan panie Liszka nie zjawiłeś się na debacie. Czy bał się pan konforntacji?
selekcjoner08.10.2018, 08:58
Debata to taki mecz .
Ja się pytam jeżeli przeciwnik oddaje pole walkowerem
to pozostający na boisku gra sam ze sobą .
A tak na marginesie nie jesteście bezstronni do końca .
pełny n...08.10.2018, 08:45
Oświadczenie Liszki pewnie pisał E.Z. dlatego te sformułowania są takie
rzecznik08.10.2018, 08:42
Cieszy fakt koleżeństwa po fachu. Zawsze jak jest coś o kablówce to tutejszy portal stawia temat na głównym miejscu:)
kol08.10.2018, 08:32
to jeszcze 2 tygodnie kampani wyborczej i liszka bedzie codziennie jakieś śmieszne oświadczenia wysyłał ?
Vyborca 1.08.10.2018, 08:15
Vyborca 1.
Skąd my to znamy. Podobne zachowania znane z TVP. NT. Na brak zaproszonych kontrkandydatów na Burmistrza, na ich nieobecność na spotkaniu świadczy tylko o tym by swoim pijarem zakłócić spotkanie. Było również zauważalne to, w wystąpieniu /pełnomocnik p. Pawlikowska/ doprowadzenie do zakłócenia w już prowadzonym spotkaniu, a tym samym obrażenie tych co przyszli posłuchać kontrkandydatów G. Watychy. Pana Liszki oświadczenie to forma ataku na publicznego organizatora Debaty i przybyłych mieszkańców. Trzeba napisać o krzykach i buczeniu po wystąpieniu Pawlikowskiej. A tak w ogóle Panu P. Liszka od wielu lat nic się Panu nie podobna i według swojej opinii ma być tylko wszystko po jego myśli. Tak się Dobra Zmiano nie buduje zaufania pośród mieszkańców i przyszłych wyborców. Dodam, natomiast swoje ulotki umie roznosić osobiście po mieszkaniach, udając wtedy że nic się nie stało kilkanaście godzin wcześniej. Panie Liszka słabiutko to widzę. Myśli pan, że obrażanie się na mieszkańców co przybyli na Debatę to dobry ruch. Myli się Pan. W ten sposób wyborów się nie wygrywa. Pan G. Watycha dobrze postąpił i odbył debatę, czego i Panu i Pani Michalskiej życzymy. A w ogóle to NTvK nie zasługuje sobie na tego typu zachowanie i obrażanie zespołu redakcyjnego i p. Prezesa. Każde media w Polsce niosą w sobie etos prowadzonej misji i kształtowania zwyczajowego poszanowania słuchaczy. A słuchacz sam osądzi, czy oglądać program, czy nie. Należało być na Debacie Panie Liiszka i i Pani AM oraz wystąpić publicznie, a nie obrażać się na świat i na ludzi co mają swoje zdanie na Pana i przyszłych kandydatów. Suweren osądzi kto te wybory wygra. Pana pijar jest marny.
Vyborca 1.
PiterQ08.10.2018, 07:58
"Próba dyskredytowania NTVK" - dobre. Ile w ogóle ludzi to ogląda?
xaxaxa08.10.2018, 07:48
Liszka weź ty się zajmij tymi bankami i dyrektorstwem a nie pogrążaj się jeszcze bardziej w mieście . Robicie z siebie pośmiewisko i tyle .

Rozwieszając plakaty /.../

Swoją wiedzą o przestępstwie proponuję podzielić się z Policją. Moderator.
Mariusz08.10.2018, 07:34
Kos do zwolnienia!!! Prezes na dwóch stanowiskach to prezes na zadnym. W kablówce jest ogólny chaos. Pracownicy są niemili i zachowują się bardzo niegrzecznie. To powinno zostać juz dawno rozwalone
Fan propagandy miejskiej08.10.2018, 07:16
Ja tam się już niczemu nie dziwię. A kablówkę to oceniam tak źle jak Burmistrza. Wszyscy pamiętają jak Watycha jako radny krytykował telebim w rynku i mówił, że postawiono go tylko po to żeby był "tubą propagandową" poprzedniego Burmistrza. Pamiętamy, jak mówił, że sprzeda udziały miasta w kablowce, która jest wykorzystywana dla propagandy władzy. Teraz już wiemy, że Watycha nie dotrzymuje słowa i wiemy, że kablówka słusznie jest porównywana do telewizji białoruskiej. Więc czego się spodziewać po Prezesie, który musi śpiewać jak mu władza zagra.
kogitator08.10.2018, 00:25
A tak w ogóle to niby o czym oni by mieli między sobą debatować?
ech07.10.2018, 23:57
Kablówka nie ma poważania. Sami sobie na to zapracowali. Tu nie mam co zaklinać rzeczywistości i płakać, że się coś zrobiło dobrze. Ludzie spoza obozu p. Watychy nie ufają przekazom ntvk i mają powody. Kablówka zaczęła ostrio pikować w dół od momentu zatrudnienie tak rzecznika poprzedniego burmistrza. Teraz nie trzeba rzecznika bo obecny prezes - szkoda słów.
anna07.10.2018, 23:46
Równia pochyła. Liszka nie chciał wystąpić bo się wystraszył a NTVK nieudolnie chciała pokazać swój profesjonalizm. Ludzie dajcie spokój. Liszka dał ciała ale i tv burmistrz
am07.10.2018, 23:36
kampania nabiera rozmachu i brudu , właśnie pojawiły się w mediach pomysły pani Agaty odnośnie hali lodowej . pomyśły znane od lat ( co najmniej 8 lat ) wtedy okazało sie że lokalizacja jest zagrożona podtopieniami . O co tym kandydatom chodzi ! Ściema
Uczciwy07.10.2018, 23:22
Ntvk powinna iść z tym do sądu. Chyba że się obawia reżimu P. Liszki
Mam wrażenie, że to bez sensu...07.10.2018, 23:21
Yyyy... Jak wrażenie można poprzeć dowodami?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl