12.10.2018, 11:31 | czytano: 2983

Morskie Oko oczami uczniów Kenara (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. 20 prac powstałych podczas tegorocznego pleneru nad Morskim Okiem zaprezentowano podczas czwartkowego wernisażu w Galerii Strug. Wystawę można oglądać do połowy przyszłego tygodnia.
W zajęciach plenerowych nad Morskim Okiem udział wzięli uczniowie klas 1 – 3 Zespołu Szkół Plastycznych in. Antoniego Kenara w Zakopanem. Spośród 40 obrazów jakie powstały zaprezentowana została połowa z nich.
Mimo niesprzyjających warunków pogodowych nauczyciele są zadowoleni efektami prac tak młodych artystów.

– Pogoda nas nie rozpieszczała. Był śnieg, deszcz, mróz i słońce. Wszystko było naraz – mówi Marek Król-Józaga, wicedyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

Mimo to uczniowie i uczennice wychodzili każdego ranka w plener ze sztalugą, a wieczorem wracali z gotowym obrazem. Było to swego rodzaju eksperymentem i zapewnieniem młodym artystom większej swobody.

– Pokażcie siebie od środka. Co czujecie, widzicie i chcecie – mówił o pewnym plenerowym eksperymencie Ireneusz Bęc, nauczyciel rysunku i malarstwa.
Prace można oglądać do połowy przyszłego tygodnia. 23 października w Galerii Strug odbędzie się kolejny wernisaż.

(MR)
Może Cię zainteresować
komentarze
hop siup14.10.2018, 02:01
Kaczka zniszczyla grawitację
Boy12.10.2018, 13:24
Brawo, doskonała wystawa, wielkie talenty. To co powiedział Ireneusz Bęc zostało doskonale zrozumiane. Uczniowie dostali możliwość pokazać się od środka, wyrazić siebie za pomocą pędzla i to zrobili.
Szkoda że inni nauczyciele rysunku w tej placówce skutecznie odstraszają od sztuki nakazując najmłodszym wykonywanie prac na akord, hurtowo i czym więcej tym lepiej...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl