15.10.2018, 22:20 | czytano: 1152

Wieczór Uwielbienia z zespołem Matula

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. W niedzielę po wieczornej mszy św. w kościele pw. św. Jana Pawła II miał miejsce wieczór uwielbienia z zespołem Matula. W centrum stał Jezus Chrystus, wystawiony w monstrancji na ołtarzu.
Trwający ponad godzinę koncert był wypełniony śpiewem, modlitwą, uwielbieniem Boga. Uwielbienie do tego stopnia „porwało" zebranych, głównie młodych ludzi, że podeszli bliżej ołtarza, tworząc krąg i trzymając się za ręce. Inni zaś trwali na swoich miejscach na klęcząco lub stojąco czy z rękami podniesionymi do góry. Piękne pieśni śpiewane przez zespół Matula oraz przez naszą scholę sprawiały, że modlitwa sama płynęła z ust i serc zebranych, napełniając świątynię szczególną atmosferą uwielbienia.
Współorganizatorem tego wspaniałego wydarzenia był pan Grzegorz Watycha - Burmistrz Miasta Nowy Targ. Na zakończenie podziękował on Wraz z księdzem proboszczem zespołowi Matula za poprowadzenie koncertu. Jako pamiątkę członkowie zespołu otrzymali tomiki wierszy związanych z osobą św. Jana Pawła II pt. "Święty na zawsze" autorstwa Wandy Szado-Kudasikowej.

pyz/ zdj. Szymon Pyzowski
komentarze
Sikorka16.10.2018, 05:58
Dzieci wesołe pan K smuty
Zobacz pełną wersję podhale24.pl