29.10.2018, 14:46 | czytano: 2255

Jesienne Święto Bacowskie

Na zakończenie tegorocznego sezonu wypasowego bacowie i hodowcy owiec z naszego regionu spotkali się w Ludźmierzu na mszy św. w Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej. Nabożeństwu przewodniczył proboszcz z Maruszyny ks. Andrzej Kwak.
Bacowie podczas mszy św. ofiarowali owoc pracy tego sezonu Dary swoje złożyli: Towarzystwo Produktu Górskiego, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Limanowej, Sądecka Grupa Producentów "Owoc Łącki" i Wojtek Komperda z Ratułowa.
Oprócz ks. Andrzeja Kwaka i ks. kustosza mszę św. koncelebrował ks. Adam Filas - oblat Maryi Niepokalanej pracujący od lat w Kanadzie, szerzący tam kult Matki Boskiej Ludźmierskiej, a pochodzący z Sieniawy.

W organizację święta bacowskiego byli zaangażowani: Kazimierz Furczoń - baca z Leśnicy oraz Andrzej Gąsienica-Makowski, dawniej starosta tatrzański i poseł.

Po Eucharystii bacowie w towarzystwie kapeli Zespołu Góralskiego Podhalanie przeszli pod pomnik Jana Pawła II w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym, by tam modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Źródło: Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl