05.11.2018, 18:33 | czytano: 2857

Policyjne podsumowanie akcji "Znicz"

Arch. Podhale24.pl
Od środy 31 października do niedzieli 4 listopada policjanci w całej Polsce pilnowali bezpieczeństwa na drogach i w rejonie cmentarzy. Na Podhalu, niestety, nie było spokojnie.
Nowy Targ
W tym okresie nowotarska policja odnotowała 4 wypadki i 30 kolizji, podczas których rannych zostało 7 osób. Najtragiczniejszy okazał się 3 listopada, kiedy to w skutek odniesionych w wypadku drogowym obrażeń śmierć poniósł 18-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Dwóm kierowcom za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu zatrzymano prawo jazdy.

Zakopane

Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na płynność ruchu, zwłaszcza w okolicach cmentarzy, trzeźwość kierujących, stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz bezpieczeństwo pieszych. Również zakopiańscy policjanci, którym pomagali funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Straży Parku TPN, włączyli się w ogólnokrajowe działania dla poprawy bezpieczeństwa w tym szczególnym okresie. To, co najważniejsze to fakt, że nie odnotowano żadnego wypadku drogowego z ofiarami śmiertelnymi lub ciężko rannymi. Kolejna rzecz napawająca optymizmem, to brak osób zatrzymanych pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Policjanci odnotowali osiem kolizji, a także zatrzymali prawa jazdy dwóm osobom, które przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Pomimo tych zdarzeń, ostatnie pięć dni na drogach powiatu tatrzańskiego można uznać za naprawdę spokojne.

oprac. r/ źródło: KPP Nowy Targ i Zakopane
komentarze
Scisek06.11.2018, 00:33
Ej myśliciel daj se duży siana bo może gdyby nie ta BMKA którą widziałeś to miałbyś po prawku za prędkość. Ogólnie jak masz tak beczeć to lepiej nic nie pisz.
myśliciel05.11.2018, 21:31
te akcje nic nie wnoszą niczemu nie zapobiegliście poza tym i tak na okrągło nękacie kierowców stojąc na potęgę wszędzie ta BMKA też jest wszędzie i też to nic nie daje bo wypadki jak były tak są i będą pijani też będą jeździć bo ludzie są bezmyślni na to lekarstwa niema
Zobacz pełną wersję podhale24.pl