14.11.2018, 18:27 | czytano: 1989

11 listopada w Rabce-Zdroju: oficjalnie i "nielegalnie" (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Obchody jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości miały w Rabce-Zdroju tradycyjny przebieg. Nieco odmienności wprowadził natomiast artysta-rzeźbiarz Piotr Bies.
Miejskie uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów na grobach poległych w obronie kraju. W kościele św. Teresy odprawiona została uroczysta msza św. w intencji ojczyzny. Rozpoczęto ją wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski. Następnie z kościoła na deptak zdrojowy przeszła biało-czerwona parada. Odbył się tu koncert pieśni wojskowych i patriotycznych „Wiwat Niepodległa”, a harcerze puścili w niebo balon z napisem „Sto lat”. Z kolei w kawiarni Zdrojowa chór Cantabile dał koncert. Pod wieczór w amfiteatrze Teatr A wystawiono widowisko historyczne „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”. Finałem był biało-czerwony tort urodzinowy, którym poczęstowano zebranych.
Z nietypową inicjatywą wyszedł natomiast Piotr Bies, artysta-rzeźbiarz mieszkający w uzdrowisku. Wykonał i w Parku Zdrojowym postawił nielegalnie (jak sam dla żartu to określił) pomnik-makietę marszałka Józefa Piłsudskiego. A na Facebooku zaprezentował nagranie, na którym opowiedział o historycznej wizycie marszałka w Rabce-Zdroju.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wstyd mi za Rabkę15.11.2018, 10:20
Ta, która miała być najbardziej podniosła, Uroczystość w Rabce, była najbardziej kpiącą. Brak organizacji, niedopracowane, bałagan i totalna chała.
oo14.11.2018, 22:39
to od teraz Swider będzie z Wójciakiem brylował na takich imprezach?
Jola14.11.2018, 18:33
Czy ten jubileuszowy balon to ten, którego resztki dzis rano wisiały na drzewie prze skręcie z Poniatowskiego na Aleję koło dawnego Beskidu?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl