14.11.2018, 22:44 | czytano: 3514

Fundacja Adama Worwy z nową energią do działania

"Dzięki dofinansowaniu, jakie Fundacja im. Adama Worwy pozyskała ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego już niebawem oddamy w Państwa ręce pierwszy numer kwartalnika Pomimo….(nie) Pełnosprawny Redaktor" - informuje Aneta Markus, prezes Fundacji.
W ramach realizowanego projektu powołaliśmy zespół redakcyjny w skład, którego wchodzą nasi podopieczni, jak również osoby zaangażowane w nasze fundacyjne życie. Kwartalnik ten tworzony przez nas w sposób amatorski, powstaje mimo wielu „pomimo”, które na drodze naszych redakcyjnych kolegów i koleżanek postawiło życie. Wydanie to, zapewne nie będzie do końca profesjonalne, za to wyjątkowe bo mówiące o niepełnosprawności i chorobach przez tych, którzy sami jej doświadczają.
O przeciwnościach, które codziennie udaje się pokonać, o marzeniach, które z pomocą innych wciąż są do zrealizowania!
W ramach projektu nasz zespół uczestniczy w warsztatach redakcyjnych prowadzonych dotychczas przez redaktorkę Beatę Zalot, która prowadzi je dla nas jako wolontariusz, za co z serca dziękujemy. Podczas zajęć dostaliśmy wiele cennych porad, jak tworzyć piramidę tekstu, jakich zwrotów używać, a jakich wręcz przeciwnie unikać należy. Przed nami wiele nauki, ale i wiele chęci.

Ponadto w minioną sobotę odwiedziliśmy wspólnie Muzeum Narodowe, gdzie podziwialiśmy wystawę Stanisława Wyspiańskiego. Ten polski malarz, dramaturg, poeta tchnąć w nas miał nieco artystycznego natchnienia…i owszem. Zarówno jego dzieła, jak przede wszystkim wspólnie spędzony czas naładowały nas nową energią do działania!

Przed nami kolejne warsztaty, korygowanie tekstów, obrabianie zdjęć…Na pierwszych warsztatach niepewnie zerkaliśmy po sobie, czy aby na pewno damy radę. Dzisiaj większość tekstów jest gotowych, czeka nas wizyta w redakcji Tygodnika Podhalańskiego, gdzie podglądniemy profesjonalistów podczas pracy. Wszystko po to, by jak najrzetelniej przekazać Państwu to, co nasi koledzy i koleżanki mają do powiedzenia, a co mamy nadzieję będzie stanowić inspirację dla wielu….

W ramach dofinansowania ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego otrzymaliśmy kwotę 2 793,70 zł.

W imieniu całego zespołu - Aneta Markus Prezes Fundacji im. Adama Worwy
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Obserwator17.11.2018, 07:58
Brawo dla dobrych inicjatyw i ludzi, którzy chcą to robić.
k15.11.2018, 10:03
No nie wiem.
PiterQ15.11.2018, 07:28
Pani Zalot musi jeszcze podopiecznych nauczyć żeby nie zaprzeczali sami sobie w jednym zdaniu. Albo "w redakcji Tygodnika Podhalańskiego", albo "podglądniemy profesjonalistów".
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl