18.11.2018, 15:00 | czytano: 1641

Wystawa patriotyczna w PCK (zdjęcia)

W Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbył się wernisaż, na którym zaprezentowane zostały prace plastyczne nagrodzone w XXIII Powiatowym Konkursie Plastycznym ”Niepodległość”.
Instruktor artysta-plastyk pan Leszek Pustówka powiedział, iż tegoroczny konkurs miał bardzo wysoki poziom - różnorodność zastosowanych technik plastycznych i emocjonale podejście do teamtu oraz widoczną selekcję prac w etapie szkolnym.
Nagrody i wyróżnienia wręczał najlepszym starosta Krzysztof Faber. Starosta pogratulował licznie zebranym młodym artystom, ich opiekunom i nauczycielom, oraz instruktorom znakomitych prac, podkreślając to, jak ważne jest krzewienie wśród młodego pokolenia świadomości historycznej i odpowiednie podejście do tradycji i historii swojego narodu.

Uroczystość uświetniły swoim występem maluszki z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Serafitek  z Nowego Targu, które odśpiewały pieśni patriotyczne oraz młodzi artyści z pracowni muzycznej z Powiatowego Centrum Kultury wraz z instruktorem Piotrem Kretem.

Źródło: PCK Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl