03.12.2018, 12:28 | czytano: 1790

Nie daj się oszukać

7 grudnia o godzinie 10.00 w dużej sali Urzędu Miasta w Nowym Targu odbędzie się debata, podczas której omówione zostaną podjęte działania w celu zminimalizowania zjawiska oszustw na osobach starszych metodą m.in. „ na wnuczka”, „na policjanta”.
Debata skierowana jest przede wszystkim do osób starszych, które najczęściej są ofiarami oszustw metodą min. „na wnuczka” i „na policjanta”, ich rodzin oraz przedstawicieli instytucji, czy placówek bankowych.
Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
dąb i sosna03.12.2018, 17:06
Oczywiście, trzeba ostrzegać. Ale przydałoby się też zmienić kary dla sprawców na dużo wyższe oraz zwiększyć procent złapanych sprawców. Bo jak taki oszust jeden z drugim czuje sie bezkarny, a ludzie starsi już nie są czasem sprawni intelektualnie i stają się naiwnym, łatwym kąskiem dla przestępców - to zawsze taki oszust znajdzie swoją ofiarę. Kary niestety są śmiesznie niskie, jak i wielu takich oszustów zwyczajnie nie ponosi żadnej kary, działają latami, a policja i sądy bezradnie rozkładają ręce... Prawo powinno byc zaostrzone, a jego przestrzeganie mocniej pilnowane, bo to jedyne co może ograniczyć patologię.
Jak o mnie osobiście chodzi, to jestem za odcinaniem łap takim złodziejom. Zwykłe nieroby i pasożyty społeczne.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl