03.12.2018, 17:52 | czytano: 2182

Nowy Targ dołącza do systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej

Fot. UMWM
Od 3 grudnia w systemie Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej dostępne są bilety Komunikacji Miejskiej w Nowym Targu. Mieszkańcy i turyści mogą je kupić za pośrednictwem aplikacji mobilnej iMKA oraz bezpośrednio w jednym z 5 automatów biletowych zamontowanych na terenie miasta.
W przeciągu najbliższych dwóch tygodni do systemu dołączy również Wieliczka i Zakopane.
- System Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej błyskawicznie się rozrasta. Po Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu przyszedł czas na Nowy Targ. Od dziś użytkownicy systemu MKA oraz aplikacji mobilnej iMKA mogą w błyskawiczny sposób kupić bilet nie tylko na pociąg ale także komunikację miejską w Nowym Targu. W przeciągu kilku najbliższych dni do systemu dołączy także Wieliczka i Zakopane – mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców Nowego Targu. Dla ich wygody, już wkrótce w mieście zostanie otwarty Punkt Obsługi Klienta MKA, w którym będą mogli wyrobić kartę MKA oraz kupić potrzebne bilety. W tej chwili mogą to zrobić w jednym z pięciu automatów zlokalizowanych na terenie Nowego Targu oraz przy użyciu wygodnej aplikacji iMKA.

Przypomnijmy, że na terenie całej Małopolski mieszkańcy i turyści odwiedzający region mają do dyspozycji 105 automatów MKA z czego 68 zostało zamontowanych w nowoczesnych pociągach należących do województwa. W użyciu jest także 360 terminali kontroli.

Z miesiąca na miesiąc zwiększa się także liczba użytkowników Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Do dziś w systemie zarejestrowało się aż 23 tyś osób. Prawie 90% z nich korzysta z aplikacji mobilnej, a niewiele ponad 10% wybrało tradycyjną kartę MKA.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl