05.12.2018, 13:07 | czytano: 1737

II Rabczański Kiermasz Bożonarodzeniowy (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Na Deptaku Zdrojowym miał miejsce II Rabczański Kiermasz Bożonarodzeniowy.
Od fontanny ze słoniami aż do kawiarni Mon Ami rozstawili się ze straganami rękodzielnicy, twórcy ludowi i inni wystawcy z Rabki-Zdroju i okolicznych miejscowości. Na kiermaszu można było kupić przedmioty wykonane z ceramiki, szkła, papieru, tkanin, filcu, włóczki i drewna, bożonarodzeniowe stroiki, zawieszki na choinkę, ciepłe czapki – w sam raz na świąteczne prezenty. Nie zabrakło aromatycznych smakołyków, bez których nie obejdzie się żaden wigilijny stół. Serwowano góralskie oscypki, ogórki, bigos czy placuszki z masłem czosnkowym itp.
W programie kiermaszu znalazło się kolędowanie i śpiewanie z Robcusiami, które umilały czas wystawcom i gościom kiermaszu, był też pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników GOPR.

Nie zabrakło św. Mikołaja, który w zamian za zaśpiewanie piosenki lub wyrecytowanie wierszyka rozdawał upominki licznie zgromadzonym dzieciom i pozował do zdjęć.

Kiermasz miał także akcent charytatywny. Janina Kowalczyk i Jan Surówka poprowadzili licytację choinki, z której dochód został przekazany na rehabilitację małej Lenki Cholewy. Dziewczynka urodziła się z wrodzoną wadą rozwojową podudzi i stóp, i potrzebuje pomocy. Choinkę wylicytowała pani Józefa Antolak z Rdzawki.

Źródło:UM Rabka-Zdrój, zdj. Piotr Kuczaj
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl