14.12.2018, 20:41 | czytano: 2814

Wzruszające przedstawienie na zakończenie obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości (zdjęcia)

W Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbyła się uroczysta gala podsumowująca obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystość rozpoczął uroczysty taniec - polonez skomponowanym przez Wojciecha Kilara, który zaprezentowali podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Następnie szczawnicka sopranistka Ewa Walkowska wraz z towarzyszeniem młodzieżowego chóru wykonała piosenkę Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”.
Kolejnym punktem programu było przedstawienie pt. „Opowiedz mi Polsko” przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy. Tematem spektaklu była historia Polski od czasów Lecha, Czecha i Rusa aż do dnia dzisiejszego. Było to w pełni profesjonalnie przygotowane widowisko słowno-muzyczne, które wycisnęło w widzach nie jedną łzę.

Ciekawostką jest fakt, że już wcześniej nasza młodzież zaprezentowała to przedstawienie swoim włoskim przyjaciołom z miasta partnerskiego Oliveto Citra i to w języku angielskim.

Na zakończenie części artystycznej Ewa Walkowska wraz z uczniami zaśpiewała „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.

Za ten piękny i wzruszający spektakl młodzi artyści otrzymali od zebranych w Dworku gości owacje na stojąco.
 
Następnie w formie prezentacji multimedialnej zostały przypomniane wszystkie wydarzenia i uroczystości zorganizowane z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Nagrodami uhonorowano laureatów wielu konkursów związanych z obchodami roku jubileuszowego, które odbyły się w Szczawnicy.
Organizatorami gali była Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczawnicy, UMiG Szczawnica, MOK Szczawnica i Dworek Gościnny.

jd/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
widz II15.12.2018, 23:15
BRAWO!!!!! Wielkie gratulacje dla wykonawców i reżyserów a szczególne dla Pani dyr. Anny Szczepaniak
widz15.12.2018, 11:47
to było wzruszające widowisko ! brawo wykonawcy i soliści! polonez w wykonaniu młodzieży z kola PSONI w Szczawnicy wycisnal niejednemu lze z oka,poruszajacy spiew p. Ewy wraz zmlodzieza powodowal gesia skorke.Dziekuje pedagogom za przygotowanie perfekcyjnego przedstawienia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl