19.12.2018, 13:12 | czytano: 1890

Policyjne ćwiczenia w rejonie Jurgowa i Łysej Polany

Policjanci z Zakopanego przeprowadzili ćwiczenia pod kryptonimem „Blokada”. Ich celem było zatrzymanie fikcyjnego złodzieja, który napadł na bank i uciekał w kierunku przejścia granicznego.
Scenariusz ćwiczeń wyglądał następująco:
Wczoraj około godziny 10.00 w jednej z miejscowości miał miejsce napad na placówkę bankową. Zamaskowany mężczyzna wszedł do środka i wycelował w kasjera przedmiotem przypominającym broń palną, następnie rzucił na ladę czarny worek, który kazał napełnić pieniędzmi, po czym wybiegł na zewnątrz. Z relacji pracownika banku wynikało, że rabunku dokonał mężczyzna średniej budowy ciała, miał na głowie kominiarkę koloru czarnego, ciemną kurtkę, jasne spodnie i plecak. Posługiwał się językiem czeskim lub słowackim.

Z uwagi na podejrzenie, że sprawca napadu porusza się drogą wojewódzką W969, i będzie usiłował przekroczyć granicę kraju przez przejście graniczne w Jurgowie lub na Łysej Polanie, zakopiańscy policjanci wystawili punkty kontrolno- blokadowe wzmocnione funkcjonariuszami wyposażonymi w broń długą, kamizelki kuloodporne i kolczatki drogowe. W rejon domniemanego poruszania się sprawcy napadu skierowano policjantów nieumundurowanych, celem zidentyfikowania i zatrzymania mężczyzny. Na jednym z punktów blokadowych dokonano zatrzymania mężczyzny, nie stawiał oporu.

Ćwiczenia były elementem doskonalenia umiejętności współdziałania w realnych sytuacjach kryzysowych. Chodzi zarówno o przypomnienie, jak i utrwalenie umiejętności policjantów „liniowych” oraz dopracowanie schematów postępowania na poziomie dowodzenia tego rodzaju działaniami.

KPP Zakopane, oprac. r/
komentarze
ja19.12.2018, 14:11
oby udało sie odzyskać łup .
uka19.12.2018, 13:28
Fascynujące... news dnia..
Zobacz pełną wersję podhale24.pl