24.12.2018, 20:53 | czytano: 1727

Wieczór z poezją Sylwii Beaty Lehner

W czwartek 27 grudnia o godz. 19.00 w Barłan przy ulicy Krzywa 19B w Nowym Targu, odbędzie się premiera drugiego tomiku poezji Sylwii Beaty Lehner zatytułowanego "Czas na Nas". Jej wiersze czytać będą Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt i Andrzej Lichosyt.
Autorka urodziła się w Zakopanem. Do 20. roku życia mieszkała w Nowym Targu, później wyjechała żyć i pracować do Wiednia. Od 2010 roku pracowała w Warszawie, a obecnie od maja mieszka w Skarżysku Kamiennej.
Pierwszy tomik poezji pt. "Czas ma Nas", wydała w listopadzie roku 2017. Zawierał on zbiór 56 wierszy, rozłożonych w trzech rozdziałach - Filozoficznie nocą, Miłość, Z gitarą nad ranem.

Drugi tomik , pod tą samą nazwą, ukazał się w listopadzie tego roku Jego wnętrze stanowią stanowią dwa rozdziały: Esencjonalne i Kształt uczuć, a znalazły się w nim 42 utwory.

- Moja poezja to zwierciadło przeżyć i doświadczeń, reakcji i uczuć moich oraz ludzi, których dane mi było w życiu poznać. Jest niesamowicie trudnym opisywać i definiować jej głębię osobom które nie mały okazji z nią się zapoznać. Mówią o niej, że jest wsparciem, siłą, napędem, radością. To wędrówka dusz poprzez czas. To podróż do znanych miejsc z nieznanymi odczuciami i emocjami - mówi o swojej twórczości.

Do najnowszego tomiku zdjęcia na okładkę i rozdziały stworzyła legenda polskich podróży, prowadząca program wspólnie z Tonym Halikiem - Elżbieta Dzikowska.
Warto też dodać, że do sporej części wierszy zarówno z pierwszego, jak i drugiego tomiku, Sylwia Lehner napisała muzykę i sama je śpiewa.

r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl