06.02.2019, 16:31 | czytano: 4066

Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe 2019

Arch. Podhale24.pl
Aeroklub Nowy Targ wraz z Firmą PCD SALAMI po raz szósty będą organizatorami Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar Firmy PCD SALAMI, które zostały zaplanowane na 22-24 lutego 2019 roku.
Podobnie jak w latach ubiegłych cieszą się one dużym zainteresowaniem wielu pilotów. Wstępnie zaplanowany został udział 15 balonów na ogrzane powietrze. Obecność swoją zadeklarowało jednak znacznie więcej załóg. Do rywalizacji pod Tatrami zachęca niewątpliwie termin zimowy, kiedy loty organizowane są zdecydowanie rzadziej niż w porze letniej, oraz miejsce ich rozgrywania. Organizatorzy umożliwili udział w imprezie wszystkim chętnym. Ponieważ ilość miejsc dla załóg, które mają zapewnione zakwaterowanie w ramach wpisowego zakończyła się kilka dni po rozesłaniu zaproszeń, pozostali piloci będą mieli możliwość uczestniczenia w zawodach po wpłaceniu symbolicznego wpisowego oraz zorganizowania sobie we własnym zakresie zakwaterowania oraz tankowania gazu. Takich chętnych również nie brakuje.
Ostatecznie liczba zgłoszonych na podhalańskie zawody przekroczyła już 25 balonów. Wśród pilotów obecni będą zarówno debiutanci w zawodach balonowych, jak i piloci z dużym doświadczeniem, w tym członkowie Balonowej Kadry Narodowej. Po raz pierwszy udział swój zadeklarował pilot z Litwy Rimas Kostiuskevicius – jeden z czołowych pilotów Europy i świata.

Na sobotę 23 lutego zaplanowane zostały dwa loty – poranny ok. godziny 8:00 oraz popołudniowy ok. 15:00. W niedzielę start balonów ma się rozpocząć około godziny 12:00.

Organizatorzy liczą na sprzyjającą aurę oraz jak w latach poprzednich duże zainteresowanie publiczności.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
skydiver11.02.2019, 14:50
Nie dość, że fajna zabawa, to jeszcze należy im zazdrościć oddechu bez smogu :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl