05.03.2019, 10:14 | czytano: 1993

Zakopiańczyk w prestiżowym amerykańskim programie rządowym

Fot. Materiały prasowe
International Visitor Leadership Program to prestiżowy amerykański projekt rządowy dla osób zaangażowanych w rozwój lokalnych społeczności. 9 marca rozpocznie się jego kolejna edycja, w której udział weźmie Tymoteusz Mróz, zakopiańczyk, radny miasta Zakopane i prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Made in Zakopane.
Program potrwa od 9 do 31 marca. W jego trakcie zakopiańczyk pozna amerykańskie instytucje sektora prywatnego oraz rządowego, przedstawicieli branży turystycznej, kulturalnej i innych. Intensywna agenda przewiduje obecność w Waszyngtonie, Nowym Jorku, San Francisco i Boulder, Colorado. Ostatnie z miejsc swoim charakterem górskiego kurortu jest zbliżone do Zakopanego.
- To dla mnie ogromne wyróżnienie, bo do programu IVLP nie można aplikować, uczestnicy są wybierani i zapraszani przez amerykańskie ambasady. To też niezwykła szansa poszerzenia horyzontów i zdobycia kontaktów, które pomogą mi w zarówno w pracy zawodowej, jak i pracy na rzecz naszego regionu - mówi Mróz.

IVLP ma charakter wymiany międzykulturowej służącej rozwojowi społeczeństw świata. Edycja w której udział weźmie Mróz będzie poświęcona zagadnieniom zrównoważonego rozwoju, turystyki i ekonomii. Trwałym efektem ma być edukacja oraz współpraca pomiędzy uczestnikami poszczególnych edycji, a poznanymi podczas Programu przedstawicielami amerykańskich instytucji. Uczestnikami będą przedstawiciele 16 krajów takich jak Arabia Saudyjska, Chile, Barbados, Tajwan czy Boliwia.

Tymoteusz Mróz prowadzi agencję marketingową Montinea i wydaje Zakopiański Magazyn Infogram. Pełni funkcję radnego miasta Zakopane i prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej Made in Zakopane.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl